1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cardano (ada) ceo’su Etiyopya ile mutabakat sözleşmesi imzaladı

Cardano (ada) ceo’su Etiyopya ile mutabakat sözleşmesi imzaladı

3 Mayıs'ta, Cardano'nun (ADA) CEO'su Charles Hoskinson, Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile bir Mutabakat sözleşmesi  imzaladı. Anlaşma, blockchain geliştiricilerini eğitmek ve Cardano'nun teknolojisini tarım sektöründeki kullanımını teşvik etmek için kabul edildi.

featured

3 Mayıs’ta, Cardano’nun (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile bir Mutabakat sözleşmesi  imzaladı. Anlaşma, blockchain geliştiricilerini eğitmek ve Cardano’nun teknolojisini tarım sektöründeki kullanımını teşvik etmek için kabul edildi.

Charles’ın Twitter gönderisine göre, cardano ekibi Etiyopya’da blockchain geliştiricilerini araştırıyor ve eğitiyor olacak Ayrıca, Cardano blockchain’in tarım sektörünü devrimden geçirmek için kullanılacağını da belirtti.

                 

Charles Hoskinson, Cardano blockchain platformunu inşa eden bir Blockchain geliştirme şirketi olan Input Output Hong Kong’un (IOHK) kurucusu olarak biliniyor. Teknoloji şirketi, 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından kuruldu.

Cardano [ADA] şu anda piyasa değeri 9.7 milyar dolar  0.37 $ ‘dan işlem görüyor. EOS’tan hemen sonra CoinMarketCap’te 6. sırada yer almaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap