1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Centra Koin 8 Nisanda Binance’den Kaldırılacak, Coinnest Patronu Tutuklandı

Centra Koin 8 Nisanda Binance’den Kaldırılacak, Coinnest Patronu Tutuklandı

Güney Kore'deki orta ölçekli borsalardan biri olan Coinnest patronu Ik-hwan Kim, borsa üzerinden şirketin kazançlarını şahsi harcamaları için kullandığı ortaya çıkınca tutuklandı.

featured

Güney Kore’deki orta ölçekli borsalardan biri olan Coinnest patronu Ik-hwan Kim, borsa üzerinden şirketin kazançlarını şahsi harcamaları için kullandığı ortaya çıkınca tutuklandı. Geçmişte kriptoparalara karşı oldukça ılımlı bir duruş sergileyen Güney Kore hükümeti, son dönemde kripto alanında kaçakçılık ve sahtekarlığın önüne geçmek için bu tür adımları sıklaştırdı.

Kripto dünyasında sahtekarlığa karşı denetim ve cezalarını 2018 yılında ciddi bir şekilde artıran bir diğer kurum olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), Centra ICO’sunu yürüten yöneticilerin, yalan vaatler ve gerçek olmayan ortaklık duyuruları ile yatırımcıları kandırdıkları gerekçesiyle tutuklanması kararını aldı. Centra ICO, ünlü boksör Mayweather gibi ünlülerin de para karşılığı desteğini almıştı.

SEC duyurusunun ardından Binance üzerinde ticareti yapılan Centra koini, fiyatında ciddi bir düşüş yaşadı, ancak ilginç bir şekilde düşüşün ardından %20’lik bir pump gördü. Binance’ın CTR’yi sitesinden kaldırmasına kadar geçen sürede bu koinin ciddi bir hacim ile ticaretinin devam etmiş olması, yeniden akıllara piyasaların ne kadarının temel analizden bağımsız şekilde otomatik botlar tarafından yönetildiği sorusunu getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap