1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çin Devlet Denetleme Kurulu, Veri Depolamak İçin Blockchain Tabanlı Çözümler Arıyor

Çin Devlet Denetleme Kurulu, Veri Depolamak İçin Blockchain Tabanlı Çözümler Arıyor

Çin Devlet Denetleme Kurulu, Ülkede veri depolanmasında yeni bir çözüm getirecek Blockchain tabanlı çözümler arıyor.

featured

Çin Devlet Denetleme Kurulu, Ülkede veri depolanmasında yeni bir çözüm getirecek Blockchain tabanlı çözümler arıyor.

Salı günü Çin Devlet denetleme kurumunun internet sitesinde yayımlanan metinde , Denetleme Kurulu’nun hali hazırdaki yoğun veri depolama yükünü hafifletmek için Blockchain tabanlı çözümler arandığı, şu anda tüm verilerden sorumlu olan kurulun; tüm bu verilerin Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir defterde çok daha efektif bir şekilde depolanacağı konusunda anlaşıldığı belirtildi.

Çin Devlet denetleme kurumunu hükümet ile alakalı tüm finansal işlemlerin dökümanların tümüne ulaşma ve bunları titizlikle inceleme hakkına sahip ve ülkenin dört bir yanındaki denetleme bürolarında da kendi personelini atayarak; tüm ülke çapında bu işi yapma yetkisini elinde bulunduruyor.

”Tüm yerel merkezler veri depolama kabiliyetine sahip değil. Bu yüzden Devlet Denetleme Kurulu olarak sürekli bir şekilde depolama hacmimizi arttırmak zorunda kalıyoruz ve böyle giderse sonsuza dek de arttıracağız. Bu döngünün kırılması için böylesi bir sistem çok faydalı olacaktır. Blockchain teknolojisinin bize sunduğu bu imkan, böylesi bir sorunun çözümünde bize umut ışığı oldu.”

Yorum Yap

Yorum Yap