1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Çin hükümetine göre, Ethereum dünyanın en büyük kamu bloğu zinciridir.

Çin hükümetine göre, Ethereum dünyanın en büyük kamu bloğu zinciridir.

Çin hükümeti tarafından yayınlanan raporlara göre Ethereum teknolojik olanakları, yarar ve yenilik teknolojisine göre 1. sırada yer aldı, Bitcoin ise raporda 13. sırada kaldı.

featured
Çin hükümeti  tarafından yayınlanan raporlara göre Ethereum  teknolojik olanakları, yarar ve yenilik teknolojisine göre 1. sırada yer aldı, Bitcoin ise raporda 13. sırada kaldı.

Yaklaşık 1,600 sanal para biriminin tamamı Blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Tüm işlemlerin şifrelenmiş biçimde saklandığı bir veritabanıdır. Bir genel blok zinciri durumunda, veriler merkezi olarak değil, kullanıcıların bilgisayarlarında yönetilir. Ayrıntılı bir süreç dosyanın tüm kopyalarının güncel olmasını sağlar.

Yaklaşık on yıl önce icat edilen Bitcoin blockchain hakkında sadece ödemeler için kullanilabilir. Öte yandan Ethereum, akıllı sözleşmeler denilen teknolojilerin programlanmasında kullanılabilen bir yazılım platformu olarak hizmet vermektedir. Örneğin, ödemeleri ancak belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak yayınlarlar. Ethereum ilişkili siber motto Eter ve çok sayıda diğer kripto para birimlerine dayanmaktadır.

 

Kaynak: de.investing.com

Yorum Yap

Yorum Yap