1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Circle, Dolar Destekli Token Projesi İçin 110 Milyon Dolar Topladı

Circle, Dolar Destekli Token Projesi İçin 110 Milyon Dolar Topladı

Geçen yıl 4 milyon dolar işletme karı elde ettiği bilinen Bitmain, Circle'ın küresel bir fiat para birimini blokzincire aktarma vizyonunu gerçekleştirmek için ortaklık kurdu.

featured

Geçen yıl 4 milyon dolar işletme karı elde ettiği bilinen Bitmain, Circle’ın küresel bir fiat para birimini blokzincire aktarma vizyonunu gerçekleştirmek için ortaklık kurdu.

 

Dijital para ürünleri geliştiricisi olan Circle, USD ile desteklenmesi planlanan Ethereum tabanlı dijital para geliştirme projesi kapsamında Bitmain liderliğindeki yatırım toplama turunda 110 milyon dolara ulaştı.

 

Dijital para ürünleri geliştiricisi olan ve merkezi Boston’da bulunan Circle Internet Financial, madencilik donanımı üreticisi olan Bitmain liderliğindeki 110 milyon dolarlık yatırım turunu başarıyla sonlandırdığını duyurdu. Circle ve Bitmain, ABD doları ile desteklenen bir token oluşturmayı amaçlayan projede birlikte hareket edeceklerini belirttiler. Toplanan paradan daha önemli olan bir nokta ise, bu paranın ne kadar verimli işler için kullanılacağıdır. Bu iki ortaklık, bunu başarabileceğe benziyor.

 

Bu yaz Circle tarafından piyasaya sürülecek olan projenin, bazı kripto paralarda olduğu gibi istikrarsızlıklardan kaçınmak için fiat para destekli olacağı biliniyor. Bu kapsamda oluşturulacak USD destekli dijital paraya, Circle USD Coin veya USDC adı verilmesi düşünülüyor.

 

Ethereum ağını kullanacağı için bir ERC-20 tokeni olacak proje, USD ile bire bir destekleneceğinden kullanıcıların kripto paraların faydalarından volatilite riski olmaksızın yararlanmalarını sağlayacak.

 

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Consensus 2018 konferansında yapılan bir röportajda bu projenin daha fazla şeffaflık getireceğini söyledi ve ekledi:

 

USDC, düşük maliyet ve daha yüksek güvenlik seviyesi ile internet hızında hareket edebilen nominal bir para birimidir. Bu, nominal para transferlerinin, ödemeleri dijital belirteçleri kullanmak isteyen dünya çapındaki işletmeler ve müşteriler için nasıl çalışabileceği konusunda büyük bir ilerlemedir.

 

 

Kaynak: forbes.com

Yorum Yap

Yorum Yap