1. Ana Sayfa
  2. Nedir
  3. Cloud Mining (Bulut Madenciliği) Siteleri Hakkında Uyarı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) Siteleri Hakkında Uyarı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) ile ilgili unutulmaması gereken önemli noktalar alttaki gibidir.

featured

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) ile ilgili unutulmaması gereken önemli noktalar alttaki gibidir.

1- Kendi wallet’iniz değildir. Eğer ”dükkanı kapattık gittik” derlerse tüm birikiminiz yok olur. Yatırımınızı tamamen bu firmaların kontrolüne verirsiniz.2- Bu firmaların web sitelerinde gerçek bir ofis veya gerçek sorumlular bulunmaz. Muhatap alabileceğiniz kimseyi bulmanız çok zordur.
3- Dilediğiniz her an paranızı alabilirsiniz şeklinde reklam yaparken, çeşitli alt limitler ile sizi uzunca bir süre sistemin içinde tutarlar.
4- BTC veya türevleri kazılırken, elektrik giderleri, o an coinin fiyatı düşük dahi olsa sizden sabit olarak USD üzerinden alınır.
5- Çok ciddi referans sistemi mevcuttur. Sizi oraya davet etmiş olan güvendiğiniz arkadaşınız ya da güvendiğiniz web sitesi, sizin üzerinizden Saadet Zinciri (Ponzi) formatıyla para kazanır.
6- Paranızı çekmek istediğinizde çeşitli teknik aksaklıklarla çıkışınız zorlaştırılır. Girmesi kolay, çıkması zordur.
7- Cloud mining’e adımınızı atabilmeniz için vaadler hayaller yüksekte tutulur.
8- Kâr hesaplarken, Google’dan bulduğunuz mining geliri hesaplama yöntemlerini dikkate almanız hatalı olabilir. Çünkü genelde bu hesaplama yöntemleri uygulanırken, kazıma zorluk derecesinin artması durumu, hesaplama yapılırken hariç tutulur.
9- Değişen fiyatlara göre masrafı çıkarmayacak hale geldiğinde, kazımayı durdurmak istesenizde durduramazsınız. Bu durumda biriken coinleriniz tükenebilir.
10- Ve son olarak cloud mining firmaları her zaman, coinler tepe noktalarda iken paraları toplamaya çalışır. Kârınızı artırma odaklı değil kendi kârlarını artırma amaçlı hareket ederler.

Özetle; Cloud Mining yöntemiyle, görünürde ucuz maliyetle büyük getiri sağlamaya çalışmanın büyük riskleri mevcuttur.
Bu noktada bizim tavsiyemiz, eğer mining yapmayı düşünüyorsanız, çevrenizdeki güvendiğiniz arkadaşlarınızla imkanlarınızı birleştirip kendi cihazlarınızı temin ederek, mining işlemini kendinizin yapması şeklinde olacaktır.

 

Kripto Muhtar

Yorum Yap

Yorum Yap