1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Coinbase Bankacılık Lisansı Almak İçin Çalışmalara Başladı

Coinbase Bankacılık Lisansı Almak İçin Çalışmalara Başladı

Amerika merkezli kripto borsası Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri ile görüşerek bankacılık lisansı almak için çalışmalara başladı.

featured

18 Kasım’da Wall Street Journal’ın (WSJ) yayınladığı bir rapora göre, ABD’nin ünlü kripto para borsası Coinbase, federal bankacılık lisansının alınması hakkında düzenleyicilerle buluştu.

 

Coinbase sözcüsü, WSJ’ye toplantı hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak şirketin “sunduğu ürün ve hizmetler için uygun şekilde lisanslandığından emin olmak için eyalet ve federal düzenleyicilerle yakın çalışmalara başladığını” ekledi.

 

Federal bankacılık lisansı, CoinBase’in kendi gözetimi ve ödeme hizmetlerini sunmasına izin verecek ve şirketin daha fazla kurumsal müşteri çekmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kullanıcılara federal sigortalı banka hesapları sunma olanağı da sağlayacaktır.

 

Ancak, alınması planlanan bankacılık lisansının Coinbase için tam anlamıyla olumlu şeyler getireceği de beklenmemeli. Kazandıracağı birçok hak bir yana; böyle bir lisanla birlikte, şirketin yeni kurallara tabii olacağını ve bunun da bazı zorluklar getireceğini düşünenlerin sayısı da oldukça fazla.

 

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/wsj-coinbase-spoke-to-us-regulators-about-acquiring-federal-banking-license

Yorum Yap

Yorum Yap