1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Coinbase Endeks Fonu Kuracağını Açıkladı

Coinbase Endeks Fonu Kuracağını Açıkladı

featured

Coinbase, borsa hizmetindeki tüm kripto varlıklarından oluşacak olan endeks fonu kuracağını açıkladı.

 

Geçtiğimiz Mart ayında, Coinbase Varlık Yönetimi (Coinbase AM) ekibi Coinbase Endeksi Fonu yaratıldığını açıklamıştı. Toplumsal tepkiler ilk başta olumluydu; topluluk üyeleri bu fonun büyük miktarlarda kurumsal yatırımcıyı çekeceğine inanıyordu.

 

Ancak, bu fonun sadece ABD’de akredite yatırımcılara açık olacağı anlaşılması hayal kırıklığı yaratmıştı.

 

Coinbase AM ekibinden Reuben Bramanathan, fonun artık 250.000 $ ila 20 milyon $ arasında değişen yatırımları kabul etmeye başlayacağını açıkladı. 20 milyon dolarlık fiyat aralığının üzerindeki yatırımları desteklememeleri biraz tuhaf, ancak fon şu anda yüksek miktarda yatırım tutarını üstlenemeyebilir.

 

Daha önce de belirtildiği gibi, bu endeks fonu, önümüzdeki dönemde Ethereum Classic’in de eklenmesi de dahil olmak üzere, Coinbase’in borsa hizmetlerinde listelenen tüm kripto paralardan oluşacak.

 

Endeks fonundaki tüm kripto paralar, yatırımcıların en önemli kripto varlıkları yansıtan bir performans almasını sağlamak için piyasa kapitalizasyonu açısından ağırlıklandırılacaktır.

 

Bu, dünya çapında kripto para forumları hakkında konuşulan “sıcak” projelerin hiçbirini içermeyen oldukça etkisiz bir programa benzeyebilir. Ancak, Coinbase gelecekte fonun daha fazla varlıkla güncelleneceğini belirtti.

 

Bu endeks fonu, yatırımcılar için bir başka finansal teminat katmanı sağlar; çünkü Coinbase, varlık kaybından sigorta sağlar ve muhtemel yatırımcıların riskini azaltır.

 

Buna ek olarak, Coinbase’in altı yıllık çalışma hayatı boyunca tek bir hack olayı dahi yaşamadığından, Coinbase kripto para depolamak için güvenilir bir yer olduğunu kanıtlamıştır.

 

Kaynak: Newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap