1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. CoinBase Gözünü Wall Street’e Dikti

CoinBase Gözünü Wall Street’e Dikti

ABD'nin en popüler kripto para borsası olan Coinbase, şimdi de gözünü Wall Street'e dikiyor. Merkezi San Francisco’da bulunan şirket, kurumsal yatırımcıları kendi platformuna çekmek için çeşitli yeni araçlar geliştiriyor.

featured

ABD’nin en popüler kripto para borsası olan Coinbase, şimdi de gözünü Wall Street’e dikiyor. Merkezi San Francisco’da bulunan şirket, kurumsal yatırımcıları kendi platformuna çekmek için çeşitli yeni araçlar geliştiriyor.

 

Dijital para depolama hizmeti, borç para kullanımını sağlayan risk yönetimi ve kaldıraçlı işlemler gibi sunulan yeni araçlar Wall Street yatırımcısının ilgisini çekeceğe benziyor.

 

Sunulan ürünlerden çoğu yalnızca kurumsal müşteriler için tasarlanmış durumda. CoinBase Prime adı verilen hizmet, kaldıraçlı işlem, borsa dışı alım satım ve borç kullanımı gibi işlemleri kurumsal müşterilere sunacak.

 

Coinbase Institutional başkan yardımcısı Adam White, Coinbase’in, yatırım fonlarını ve Wall Street’in kurumsal yatırımcılarını kazanmayı umduğunu ve bunun başarmak için, verdiği hizmetin güvenilir olduğunu kanıtlaması gerektiğini söyledi.

 

Coinbase’in Andreessen Horowitz ve New York Borsası gibi destekçilerinden dolayı, 200 milyon dolardan fazla fonu olduğu ve bu atılımları başarıyla sonuçlandıracağı düşünülüyor.

 

Bundan üç yıl önce küçük bir apartman dairesinde faaliyet gösteren CoinBase geçen sene kripto paralara artan ilgi ile beraber 1 milyar dolarlık bir şirkete dönüşmüştü. Kurumsal yatırımcıları hedefleyen bu atılım ile hedefinin daha da ilerisi olduğunu bizlere kanıtladı.

 

 

Kaynak: blog.coinbase.com

Yorum Yap

Yorum Yap