1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Coinbase Kurumsal Şirketlere Gözünü Dikti! Yeni Platform Açıklandı

Coinbase Kurumsal Şirketlere Gözünü Dikti! Yeni Platform Açıklandı

featured
Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan, ABD merkezli en büyük ve en prestijli borsalarından olan Coinbase, kurumsal yatırımcılara özel, kripto paraları tıpkı geleneksel yatırım fonları gibi tutabildikleri platformu duyurdu.

 

Bu platform uzun süredir konuşulmakta olan kurumsal yatırımcının kripto para sektörüne kayması için oldukça önemli bir yere sahip.

https://twitter.com/coinbase/status/1013786794700070912

Coinbase yaptığı açıklama ile kurumsal yatırımcılar için yarattığı hizmetin piyasaya sürüldüğünü ve para yatırma yapılabildiğini duyurdu.

 

Kurumsal yatırım fonlarının ve diğer müşterilerin hizmetine açılacak bu servise üyelik için ise en düşük seviye 10 milyon dolar olarak belirlendi.

 

Firma yaptığı duyuru ile yeni hizmetinin sadece ABD için değil Avrupa’ya da açık olduğunu ve yakın zamanda Asya’ya da açılacağını belirtti.

 

Coinbase bu hamlesi ile 20 milyar dolarlık kripto varlığını 10 milyar dolar daha büyümeyi hedefliyor.

 

Son zamanlarda siber saldırıların odağı olan kripto paraları yeni platformu sayesinde kurumsal yatırımcılar için daha güvenli bir hale getiren Coinbase, bu sayede ABD regülasyonlarına çok daha uyumlu bir şekilde hizmet verecek ve regülasyon konusunda endişesi olan kurumsal yatırımcıları da kripto para piyasasına çekebilecek.

 

İlk Müşteri Polychain Capital

 

Bu konu hakkında Bloomberg’e demeç veren CoinBase yöneticisi McIngvale yıl sonuna kadar en az 100 kurumsal şirkete hizmet vermeyi ve 5 milyar dolarlık bir kripto para varlığına daha ev sahipliği yapmayı hedeflediklerini belirtti.

 

Kurulum sürecinde firmalardan 100 bin dolar alacak olan CoinBase’in ilk müşterisi ise varlığı milyar dolarları aşan Polychain Capital oldu.

 

CoinBase’in bu hamlesi uzun süredir konuşulan kurumsal ilgiyi kripto paralara çekeceğe benziyor. Giderek artan ilgiye kurumsal şirketler de dahil olduğunda bizleri tahmin edilemeyecek seviyelerde bir likidite artışı bekliyor olabilir.

 

 

Kaynak: Coinbase

Yorum Yap

Yorum Yap