1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Consensus 2018 Bitcoin Fiyatına Neden Etki Etmedi?

Consensus 2018 Bitcoin Fiyatına Neden Etki Etmedi?

featured

Thomas Lee, Consensus 2018’den sonra Bitcoin’in beklenen yükselişi gerçekleşmediğini ve bunun “hayal kırıklığı” olduğunu söyledi ve nedenlerini belirtti.

 

14-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Consensus, genel olarak kripto paralar ve projeler için olumlu bir hafta geçirmemize sebep olsa da önceki senelerdeki gibi bir yükseliş dalgasına sebep olmadı.

 

Lee, kripto para birimlerinin en büyük sorununun, aşılamayan regülasyon riskleri ve finansal kurumlardan gelen olumsuz hava olduğunu söyledi. Bu engelleri aşmak için Consensus 2018’in bir fırsat olduğunu ama bunu iyi kullanılmadığını da söyledi ve ekledi:

 

Onlarca kurumsal firma yöneticilerinin olduğu bir konferansta düzenleme ile ilgili bir sonuca varılması gerekirdi. Ayrıca bir yükseliş dalgası gelecekse, blokzincir iyi, kripto paralar kötü zihniyetinden de kurtulmamız gerekirdi.

 

Kripto hala geleneksel finansal kurumlar içinde önemli iç direnç ve engellerle karşı karşıya olduğu açıktır. Kurumsal yatırımcılar/bankalarla yaptığımız birçok konuşmada, belirli ekiplerin coşkulu bir şekilde işlediğini, ancak kripto/blockchain için önyargıların hala yaygın olduğunu görüyoruz.

 

Son olarak Lee, Bitcoin’in artık sıkıcı bir hale geldiğini ve şirketlerin yeni Bitcoin’ler aradığını ve beklenen artış gelmiş olmasa da kripto paralara olan güvenin arttığını belirtti.

 

Kaynak: ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap