1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. ‘Coolwallet’ olarak adlandırılan Kredi Kartı Şeklinde Kripto Para Cüzdanı Yayınlandı

‘Coolwallet’ olarak adlandırılan Kredi Kartı Şeklinde Kripto Para Cüzdanı Yayınlandı

featured

Kripto para yatırımcıları güvenlik ve depolamayı herzaman ciddiye almak zorunda ve bununla ilgili farklı donanım cüzdanları bulunmakta. yeni piyasaya sürülen ‘Coolwallet’  kredi kartıyla aynı boyutta ve şekilde farklı türde bir dijital varlık donanım cüzdanı yayınladı. Yeni ‘Coolwallet S’ tasarımı sayesinde cüzdan, arka cebinizde zahmetsizce taşınabilme seçeneğinin yanında kolayca saklanabilir.

Coolbitx , 2014 yılında Michael Ou tarafından kurulan ve dijital varlık geliştirme cüzdanları ile akıllı sözleşme geliştirme platformları yaratan Tayvanlı bir finansal teknoloji şirketidir. Daha sonra, cüzdan yaratıcıları bitcoin özel anahtarlarının güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan kredi kartı şeklindeki donanım cüzdanını içeren bir Indiegogo kampanyası başlattı . Indiegogo kampanyası sırasında ekip çok fazla destekçiye ulaştı . Dahası ​​Coolbitx, Bitmain Technologies, SBI Holdings, Kyber Capital, Midana Capital  gibidaha fazla firma tarafından  tarafından desteklenmektedir.

Coolwallet S özellikleri.

Temel olarak, Coolwallet S    köşeleri yuvarlak olan 85.60 × 53.98 mm’lik bir kredi kartı boyutundadır. Üst sol tarafında, cüzdanın verilerini gönderme ve dengeleme gibi özellikleri gösteren bir ekranı vardır. Coolwallet S cihazının yaratıcıları, kripto para birimlerinin yalıtılmış bir çevrimdışı ortamda tutulduğunu ve kartın dokunsal düğmesinin  sahibinin iki faktörlü kimlik doğrulama işlemini garanti ettiğini iddia ediyor. Coolwallet S, Ethereum (ETH), Bitcoin  (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve ERC-20 jetonları gibi beş popüler kripto parayı desteklemektedir.

Coolwallet NFC ve Bluetooth Uyumludur ve Cep Telefonları ile Çalışır

M-cüzdan geliştiricileri kartı esnek, su geçirmez ve ateşe dayanıklı hale getirdi. Coolwallet S, verileri şifrelenmiş Bluetooth teknolojisi ve NFC (Yakın Alan İletişimi) şarj cihazı ile senkronize eder ve cihazı kendi güç yuvasına bağlar . Dahası, yeni Coolwallet S Android ve iOS cihazları için bir mobil uygulamaya bağlanabilir.

Kurcalamaya karşı korumalı bir fiziksel cihaz üzerinde EAL5 + sertifikalı Secure Element mikroçip ile kripto para birimlerini  uçtan uca şifreleme ile kontrol edebilirsiniz.

Coolwallet S, Keepkey, Digital Bitbox, Trezor ve Ledger gibi piyasadaki diğer donanım cüzdanlarına kıyasla biraz daha pahalı . Coolwallet S 189 ABD dolarıdır, ancak kullanıcılar 299 dolar karşılığında bir ‘Duo’ paketi satın alabilirler. Ödeme işlemine devam ederken dikkat ettiğimiz bir şey, bu ürün için bir kripto para birimi ile ödeme seçeneği olmadığından, cüzdanın bir kredi kartıyla satın alınması gerektiğidir.

 

Kaynak: https://news.bitcoin.com/a-look-at-the-credit-card-shaped-hardware-device-called-coolwallet/?utm_source=A%20Look%20at%20the&utm_medium=telegram&utm_campaign=Telegram%20Channel


 


 

Yorum Yap

Yorum Yap