1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünya’nın ilk resmi kripto para “Petro” oldu

Dünya’nın ilk resmi kripto para “Petro” oldu

Venezüella'nın Ulusal Kurucu Meclisi, sürekli olarak Petro yasadışı ilan ettikten sonra, kripto paraların ve ülkenin yeni “petrol destekli” para birimi kullanımına ilişkin kararnameyi onayladı.

featured

Venezüella’nın Ulusal Kurucu Meclisi, sürekli olarak Petro yasadışı ilan ettikten sonra, kripto paraların ve ülkenin yeni “petrol destekli” para birimi kullanımına ilişkin kararnameyi onayladı. Yeni para birimi, geçen ay Venezüella cumhurbaşkanı kullanımını kuvvetle kullanmaya devam ederken, ilk para teklifine başladı.

 

Kripto Para Taslagi Onaylandı
Venezüella Ulusal Kurucu Meclisi (ANC), geçtiğimiz hafta ülke hükümetinin yaptığı açıklamada, Kripto Para Hakkında Anayasa Kararnamesi taslağı olan  Petro’yu onayladı. Kararname Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami tarafından ANC’ye sunuldu. Cryptocurrency Denetçisi onayladı:

Cryptoassets ve Cryptocurrency El Petro Kararnamesi’nin onayı ile tarih yazıyoruz. Hiçbir şey ülkemizin gelecegini durduramaz.

Başkan yardımcısının açıklamasına göre, “bu kararın finansal ve ticari faaliyetlerde bu alternatif mekanizmaların yönetimine temel oluşturması amaçlanmaktadır.”

Yorum Yap

Yorum Yap