İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Eğitim odaklı KryptEd projesi ve KED Token İnceleme

Eğitim odaklı KryptEd projesi ve KED Token İnceleme

featured

Merhaba değerli takipçilerimiz,

Bugün @altugozturk ve @alierciyas_ali ‘in kurucu ortağılığı ile hayata geçirilen KryptEd projesini detaylı olarak inceleyemeye çalışacağız. Projenin eğitim odaklı olması ve bizimde benzer bir misyona sahip olmamızdan ötürü keyifle yaptığımız bir inceleme olduğunu belirmek isteriz. Projenin kalitesi, uzman bir ekip ve danışman kadrosunun bulunması, projeye ait bütün kanallardan anlık merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilmeniz, yeni nesil bir eğitim anlaşı ile eğitim sektörüne yaklaşımı, kripto ekosisteminin anlaşılması ve potansiyinelinin farkına varılmasını sağlamaları vs.. gibi bir çok konuda hem çok kaliteli bir proje yapmaları hemde projelerine sahip çıkması takdire şayandır. Kendilerini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

 

Proje ekibinin dilinden özetleyecek olursak proje şu şekilde ifade edilmektedir;

KryptEd olarak kendimizi online eğitim sektörü alanında yenilikçi bir yöntemle konumlandırıyoruz.

Ethereum blok zinciri teknolojisini kullanarak, akıllı kontratlar ve gelişmiş oyunlaştırma modeli ile kullanıcılara ödül (KED) veren bir sistem geliştiriyoruz.

KryptEd’in en büyük amacı 2020 yılına kadar “Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon” (DAO) olabilmek. Bu sayede KryptEd platformu, geliştiriciler olmasa da blok zinciri üzerinde hayatını sürdürebilecek.”

 

KryptEd Nedir?

KryptEd, blockchain ve bitcoin ile gelişen kripto paralara artan ilginin ve kripto para ekosistemi potansiyelinin, hala bir çok insan tarafında tam olarak anlaşılmadığını gözlemlemiştir. Bir çok insanda böyle bir ekosistemin varlığını dahi bile bilmemektedir. İşte tamda burada KryptEd devreye girmektedir. Bütün kripto para ekosistemi için, sektörün en iyi eğitmenlerinin vereceği yüksek kalitedeki kursları bir araya getirecek bir platformdur.

 

Ethereum Vakfının üzerinde caliştiği merkeziyetsiz veri depolama servisi olan Swarm ve merkeziyetsiz mesajlaşma servisi olan Whisper ile eğitim içeriklerinin nesiller boyu blok zinciri üzerinde depolanabileceği bir platform kurmayı hedefliyorlar.

 

Resmi Youtube kanalında “KryptEd nedir?” adlı video’yu izlemenizi tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgi için bu makaleyi okuyabilirsiniz; https://steemit.com/cryptocurrency/@krypted/krypted-nedir-270-kelime-ile-acikladik

KryptEd Nasıl Çalışır?

KryptEd toplumun blockchain üzerinden ve blockchain ile öğrenmesi, kazanması, yatırım yapması ve inşa etmesi için kurulmuş Ethereum tabanlı bir kripto eğitim platformudur. Kapsamlı bir oyunlaştırma modelinin uygulanması, hem kullanıcılar hem de üreticilerin motivasyonunu güvence altına alacak ve nitelikli öğrenme ile online eğitim verme açısından temel teşkil edecektir.

Plarformun Özellikler;
1- Kişiler kendilerini ister profesyonel trader olarak, isterse de araştırmacı olarak
listeleyebilir.
2- Uzmanlar özel ders ve tavsiye vermek için gruplar kurabilir.
3- Profesyonel traderlar, platform listesinde yer almadan önce teste tabi tutulur.
4-Uzmanlar bilgi almak isteyen kişilere ücretsiz hizmet verebilir.
5- Profesyoneller $KED karşılığında KryptEd destekli özel oturumlar ve web seminerleri
düzenleyebilir.
6- Tüm profesyonellere, testteki başarı durumlarına göre bir puan verilir ve bu puana
dayalı olarak web sayfasında bir unvan sahibi olur

KryptEd Platformu’nun dört ana özelliği vardır:

1- Eğitimcilerin topluma hizmet verebileceği ve bilgilerini paylaşabileceği, aynı zamanda bilginin peşinde olanların özel olarak seçilmiş uzmanlardan olası en iyi bilgileri alabileceği KryptEd Eğitim Platformu (KEP).
2- Risksiz, gerçek zamanlı alışveriş tecrübesi için dijital para alım-satım simülatörü.
3- Diploma ve sertifikaların blockchain üzerinde şifrelenmesi ve zaman damgasına sahip olmasına olanak sağlayan KryptEd İmzası.
4- Takip etmek için uygun fırsatları bulmada kendilerine becerilerini gösterme imkanı verilmesi halinde, blockcahin ve dijital para sektöründe en tecrübeli kişiler olduklarını ispat edecek KryptEd Danışmanları.

 

1- KryptEd Eğitim Platformu (KEP)

Kendisini geliştirme fırsatı arayan herkese faydalı olacak en üst düzey dijital para eğitim platformu.
Yalnızca coinlerinizi KryptEd’de park etmeniz üzerine, içerikler erişiminize açık hale gelecektir. Kullanıcılar daha fazla $KED’i ellerinde tuttukça, ulaşacakları yarar da artacaktır.
$KED erişim sistemi sayesinde, yüksek nitelikli uzmanlarla etkileşim kurmak mümkün hale gelecektir.
KryptEd Eğitim Platformu (KEP), yatırımcı, üretici/miner, yazılımcı, cüzdan sağlayıcı ya da platform sağlayıcı olarak dijital para dünyasına katılmak konusunda eğitim almak ve kendilerini geliştirmek isteyenlerin platformudur.
$KED, KEP’in ayrılmaz ve yenilikçi bir parçasıdır.

 

2- Alım-satım Simülatörü (Risksiz Simülatör)

www.tradingview.com’dan alınan çizelgelerle düzenlenmiş gerçek zamanlı bir dijital para bozdurma simülasyonudur. Burada market akışlarını anlamak için demo alım-satımlar yaparak alım-satım becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Özellikler
• KryptEd para bozdurma simülatörü risksiz ve yalnızca düşük bir transfer ücreti karşılığında alım-satım yapılmasına olanak tanır.
• Kullanılan gösterim dilleri: Türkçe, İngilizce, Arapça.

 

3- KryptEd İmzası (KryptEd’li Olun)

Diploma ve sertifikaların zaman damgasına sahip olmasını sağlaması bakımından KryptEd İmzası, bazı kullanım durumları için önemli bir cazibe unsuru olabilir. Zaman damgaları son derece kullanışlıdır. Damgalar, birer noter işlevi görerek belirli bir veri dizisinin belirli bir zamanda belirli bir şekilde göründüğünü onaylayan bir sertifika sağlar. Buna bağlı olarak KryptEd İmzası hizmeti, genellikle veriyi hashler ve detaylı biçimde yayınlar yahut ileride verinin belirli bir zamanda var olduğunu ispat etmek üzere bir yere  koyar. Hashin varlığı, verinin varlığının ispatıdır. Çünkü önce hashi depolayıp, sonrasında ona uygun veriyi hazırlamak mümkün değildir.

Hashin saklanacağı uygun yerlerden birisi blockchaindir. Bir blockchain üzerine kaydedilmiş olan hash, sonradan değiştirilemez. KryptEd İmzası böylece, herkesi KryptEd’li yaparak sahte diploma dolandırıcılığının yakın gelecekte tarihe karışmasını sağlayacaktır.

 

4- KryptEd Danışmanları (İstenen Rolleri Oyna)

KryptEd Danışmanları, aşağıdaki alanlarda tecrübeli kişilerin becerilerini sergileyebilecekleri bir yer olacaktır. Bu sayede projeleri için tecrübeli kişileri arayanlar, uygun kullanıcılara ulaşılabilecektir.

• Başmühendis
• Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) Tasarımcısı
• Kullanıcı Deneyimi (UX) Tasarımcısı
• Yazılımcı
• Üretim Veritabanı Tasarımcısı
• Sistem Mimarı
• İş Geliştirici
• Pazarlama Müdürü
• Teknik Analist (alım-satım)
• Temel Analist (alım-satım)

 

Eğitim alanında motivasyonun önemini, eğitimin başarılı olmasında, tartışmasız en önemli etkendir. KryptEd projesi özellikle motivasyonu sürekli olarak en üst düzeyde tutmak için geliştirilen Oyunlaştırma ve Ödül Sistemi ile öğrenirken kazanma deneyimi sunmaktadır. Bu da projeyi diğer takiplerinden ayıran en büyük özelliklerdendir.

 

KryptEd Oyunlaştırma ve Ödül Sistemi Teknik Yapısı (Minting)

Projeyi, belki de bütün benzer projelerden ayıran özelliklerden bir tanesi “Oyunlaştırma ve Ödül Sistemi” dir. Bu konu çok önemli olmakla beraber proje için yanlış anlaşılan konulardandır.

KryptEd kullanıcıların eğlenceli bir biçimde öğrenmesini teşvik eden oyunlaştırma modeliyle, bir eğitim platformu geliştirecektir. Görevleri tamamlama, derslerde yüksek puanlar alma ve haftalık/aylık yarışmaları kazanma sonucunda $KED kazanmak, KrytpEd platformunun temel ögelerinden birisidir.

Geleneksel eğitim sistemlerinde, esas olarak yeterli motivasyon aktivitesi bulunmaması nedeniyle öğrencilerin hedeflerini gerçekleştirmede sorunlar yaşadığını gözlemledik. KryptEd bir oyunlaştırma modeli kullanarak bu durumu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu model, gerçek potansiyellerine ulaşmaları için ödüllendirme yoluyla öğrencilerin ilgisini çekmede hayati öneme sahiptir.

Yaptığımız geniş çaplı araştırmada, oyunlaştırma sistemini kullanan şirket ve bilgisayar oyunlarının performans, etki ve memnuniyet açısından daha başarılı olduğunu gördük. Bu sistemi KryptEd’e uygulamanın birçok yolu vardır; statü, erişim, güç ve objeler.

 

“KryptEd’in diğer eğitim platformlarından farklı olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden biri de oyunlaştırma stratejisi ve ödül sistemidir. Bu bağlamda, kullanıcılar web sitesindeki eğitimleri tamamladıklarını ispatladıklarında veya eğitmenlerin hazırladığı eğitim içeriklerinin onaylanması durumunda ödül olarak KED token (KED jetonu) kazanacaklardır. Bu ispat işlemi web sayfasından, kazandıkları ispat kodlarıyla bir akıllı kontrat tarafından yapılacaktır. Basitçe, kullanıcılar ve eğitmenler site üzerindeki eğitimleri bitirdiklerinde ve eğitim içerikleri onaylandığında web sitesi tarafından sağlanacak ispat kodlarını yine KryptEd ekibinin sağladığı bir akıllı kontrata kaydettirecek, böylece eğitim aldıklarını ispatlayacaklar ve sonunda eğitimlerin karşılığında ödüllerini kendi cüzdanlarına alabileceklerdir.

Bu akıllı kontrat, KryptEd Rewards (KryptEd Ödülleri) için ayırmış olduğumuz %10’luk yani 30.000.000 KED jetonluk bir bütçeye sahibi olacaktır. Bu bütçe, kullanıcıların eğitimlerini tamamladıklarını ispat etmeleri karşılığında ve eğitmenlerin eğitim içeriklerinin onaylanması sonrasında, merkeziyetsiz bir şekilde kullanıcılara ödüllerini vermek amacıyla otomatik olarak dağıtılacaktır.”

 

Detaylı bilgi için: https://steemit.com/kriptopara/@krypted/krypted-oyunlastirma-ve-oeduel-sistemi-teknik-yapisi

 

KryptEd Yol Haritası

 

2017

1. Çeyrek: Planlama ve vizyon oluşturma

2. Çeyrek: Plan geliştirme ve piyasa araştırması

3. Çeyrek: Coin proje analizine başlama
Ürün bilgisi raporlama
Blockchain konferanslarına katılma
İş ağı oluşturma
Marka kimliği oluşturma
Yasal gereksinimleri anlama

4. Çeyrek: Alım-satım gereksinimlerini karşılama
KryptEd Giriş Sayfası geri sayımı
KryptEd çekirdek kadrosu oluşturma

2018

1. Çeyrek: Pazarlama kampanyası başlatma
İnfografik video oluşturma
Token sözleşmeleri üretme
Sözleşme uygulaması
Kullanıcı profil tanımlaması
Belgeleme portföy tasarımı
Video kodlama ve içerik depolama

2. Çeyrek: Üreticilerin kaydolma ve profil oluşturmasını aktif etme
Kullanıcıların kaydolma ve profil oluşturmasını aktif etme
Kullanıcıların ücretsiz içeriğe erişmesine izin verme
ICO Lansmanı
Platform ortaklık anlaşması
Oyunlaştırma modeli uygulaması

3. Çeyrek: İsviçre, Zug’da KryptEd’in kuruluşu
Web3 entegrasyonu
Üreticilerin ücretsiz içerik eklemesine izin verme
KryptEd Danışmanları veritabanı uygulaması

4. Çeyrek: KryptEd İmzası entegrasyonu
Whisper merkezi olmayan mesajlaşma
Kullanıcıların etkileşim süresi satın almasına izin verme
Swarm merkezi olmayan depolama uygulaması

2019

1. Çeyrek: KryptEd mobil uygulaması alfa

2. Çeyrek: KryptEd alım-satım platformu alfa açılışı (simülatör)

3. Çeyrek: KryptEd mobil uygulaması beta
KryptEd simülasyon alım-satım beta açılışı

2020

1. Çeyrek: DAO haline gelmek

 

KryptEd Tokeni KED

Token Tanımlamaları
Token yayıncısı : KryptEd
Toplam token : 300.000.000
Token satışı ile satılacak tokenlar: 150.000.000
Kısaltması : $KED
Türü : ERC20 Ethereum blockchain
Sözleşme : 0x2b46e2670396f8604334d1a3173a714a5a16ba87
Satılmayan tüm $KED’ler ICO etkinliğinden sonra yakılacaktır.

Token Satış Detayları
$KED başına Pre-ICO ücreti : 50.000.000 için 0.30 TRL (Ethereum eşdeğer ücreti token satışından 24 saat önce güncellenecektir)
$KED başına ICO ücreti : 100.000.000 için 0.45 TRL (Ethereum eşdeğer ücreti token satışından 24 saat önce güncellenecektir)
Pre-ICO başlangıç tarihi : 15-18 Nisan, 09.00 GMT+3
Pre-ICO bitiş tarihi : 15-18 Mayıs, 09.00 GMT+3
ICO başlangıç tarihi : 15 Haziran 2018, 09.00 GMT+3
ICO bitiş tarihi : 15 Temmuz 2018, 09.00 GMT+3
Minimum satın alma limiti : 0,1 ETH
Maksimum satın alma limiti : İlk saat için 2.000.000 $KED token

Pre ico

ilk tur

2000KED 0.1 eth

İkinci tur

1500KED 0.1 Eth

ICO

750KED – 0.1 Eth

 

Token Dağılımı
(Mavi) Pre-ICO ve ICO
(Kırmızı) Şirket
(Yeşil) KED Ödülleri
(Mor) Danışmanlar

Finansman Kullanımı
(Mavi) Geliştirme
(Kırmızı) İşlemler
(Yeşil) Yasal Meseleler
(Mor) Satış ve Pazarlama

 

 

KryptEd Ekibi

Proje Ekibi, Altuğ Öztürk ve Ali Erciyaş’in kurucu ortaklığı önderliğinde ilerlemektedir.

Detaylı bilgi için; http://www.krypted.org/tr.html#team

 

KryptEd İş Ortakları

 

Geçtimiz günlerde Ovis ile Pre-İco için anlaşma sağladıklarını duyurmuşlardı;

 

16 Nisan yani dün tokenlerin Nauticusen’de listelendiği duyurusu yapıldı.

 

Peki KryptEd İco’suna Nasıl Katılabiliriz?

“Satışlarımız (www.ovis.com.tr) platformu üzerinden olacağı için bu platforma üye olmanız gerekmektedir. Üye olamayan arkadaşlar 820919214718014 referans kodu ile platforma üye olabilirler (Referans kodu projemizin referansıdır herhangi bir kişi ile alakası yoktur). Üyeliğinizi tamamladıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir aksi takdir de işlem yaparak ico ya katılamazsınız. Bu işlemleri tamamladıktan sonra platformda ki ico sekmesinden (https://www.ovis.com.tr/ico) 15.04.2018 saat 09:00 dan itibaren işlem yaparak katılım sağlayabilirsiniz.

Not: Platform da şu an için TL yatırım işlemi çalışmamaktadır. Bu konuyla ilgili çözüm üretilmeye çalışılıyor, en kısa zaman da çözüleceğini düşünüyoruz. Çözüldüğü zaman size bilgilendirmeyi duyuru olarak yapacağız. Katılım sağlayıp projemizin var oluş aşamasında destek verecek olan herkese şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.”

Şartlar ve Koşullar

 

“Not: Platform da şu an için TL yatırım işlemi çalışmamaktadır. Bu konuyla ilgili çözüm üretilmeye çalışılıyor, en kısa zaman da çözüleceğini düşünüyoruz. Çözüldüğü zaman size bilgilendirmeyi duyuru olarak yapacağız. Katılım sağlayıp projemizin var oluş aşamasında destek verecek olan herkese şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.”

 

 

KryptEd Council

http://www.krypted.org

Discord: https://discord.gg/xyDxw7

Telegram: https://t.me/KryptEdOfficial

Twitter: https://twitter.com/KryptEdOfficial

Steemit: https://steemit.com/@krypted

 


Sorumluluk reddi: Bu yazı, inceleme yazısıdır. Kriptouzman’ın bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Kriptouzman, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

Yorum Yap

Yorum Yap