1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. En Fazla Bitcoin Sahibi Olan İlk 10 Hesap Kim? [LİSTE]

En Fazla Bitcoin Sahibi Olan İlk 10 Hesap Kim? [LİSTE]

featured

Teknik olarak, Bitcoin 2009 yılında başlangıcında bitcoin başına 10 sentten daha az değere sahipti. O zamandan beri kripto para birimi sürekli yükseldi ve şimdi Bitcoin başına 6500 $ değerinde. Bitcoin son sekiz yılda birçok milyoner yaratmıştır. İşte zaman içinde büyük miktarda Bitcoin tutan ilk on kişi / kurum:

 

1. Satoshi Nakamoto

 

Satoshi Nakamoto isminin arkasına saklanan Bitcoin’in yaratıcısı kişi veya grup, en yüksek miktarda BTC tutmaya devam ediyor. Nakamoto’nun bugün sahip olduğu bitcoin sayısı, yaptığı ilk madenciliğe dayanarak yaklaşık 1,1 milyon olarak tahmin ediliyor. Bu, bugün için yaklaşık 6 milyar dolarlık bir değer anlamına gelliyor. En azından Nakamoto, bitcoinlerinin çoğuna hiç dokunmadı ve onları fiat paraya dönüştürmedi ve bunları başka bir amaç için kullanmadı. Eğer elinde bulunanların tamamını satacak olsaydı BTC inanılmaz değer kaybı yaşardı.

 

2. Bulgaristan

 

Bulgaristan şu anda dünyanın en büyük Bitcoin depolarından biri olarak ikinci sırada yerini alıyor. Avrupalı devlet bu muazzam miktarda paraya nasıl sahip oldu?

Mayıs 2017’de Bulgar yasa uygulayıcısının organize suçla mücadelesi, ülkenin ulusal borçlarının dörtte birini ödemek için yeterli olan 213.519 Bitcoin’lik bir zayiatın ele geçirilmesiyle sonuçlandı.

Bulgar makamlarına göre, suçlular vergi kaçırmak için teknik yeteneklerini kullandılar. Haziran 2018 itibariyle, sanal paralar 1,2 milyar dolardan fazla değere sahip. Bulgar hükümeti Bitcoinlerin durumu hakkında yorum yapmayı reddetti.

 

3. BitFinex

 

Kripto borsası olan BitFinex, Bitcoin’in şuanki fiyatıyla yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 163.133 BTC’ye sahip en büyük bitcoin cüzdanlarından birine sahip. BTC’lerin, siber hacklerden, yetkisiz erişimden ve internete bağlı bir sistemin eğilimli olduğu diğer zayıflıklardan korunmak için soğuk bir cüzdanda tutulduğu biliniyor.

 

4. FBI

 

FBI, en büyük Bitcoin sahiplerinden biridir. 2013 yılının Eylül ayında, internet uyuşturucu pazarının bulunduğu Silk Road’u çökerttiler ve “Dread Pirate Roberts” olarak bilinen ve daha sonraları şirketin işletmecisi Ross Ulbricht’in sahibi olduğu 144.000 Bitcoin’i ele geçirdiler. Ulbricht, araştırmacıların siteyi bulmasına ve ona bağlamasına izin veren kritik anlaşmazlıklar yaptı. 2011’de Ulbricht’in siteyi piyasaya sürmesinden bu yana, İpek Yolu kullanıcılarının yaklaşık 9,5 milyon bitcoin aldıkları söyleniyor. Hatta FBI’ın Bitcoin varlıklarını büyük bir kısmını sattığını ve hatta FBI’ın Bitcoin’de bir servete sahip olduklarını bile belirtti. Yakalanan ve satılan Bitcoin’lerin büyük bir kısmı Barry Silbert’e gitti.

 

5.  Winklevoss İkizler

 

Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss, ilk Bitcoin milyarderleri arasındaydı. İkili, Facebook CEO’suna dava açtıklarında ilk kez popülerlik kazanmıştı. Mark Zuckerberg’in, onlardan Facebook yaratma fikrini çaldığını iddia etmişlerdi. Daha sonra Facebook olacak olan ConnectU sitesini geliştirmek için Zuckerberg tarafından temasa geçildi.2013 yılında 1,5 milyon Bitcoin satın almak için Zuckerberg ile yapılan yasal anlaşmazlıktan elde ettikleri 65 milyon dolarlık nakit tazminatın 11 milyonunu kullandılar. O zamanlar, bir Bitcoin 120 $ ‘da işlem gördü. O yatırım o günden bu yana% 20000’den fazla arttı.İkizlerin, dolaşımdaki tüm Bitcoin’in yaklaşık yüzde 1’ine sahip olduğu iddia ediliyor. Birleşik net değerleri yaklaşık 400 milyon $. Windex’i yarattılar, birkaç bitcoin ile ilgili girişimleri finanse ettiler ve BitInstant’a 1.5 milyon dolar yatırdılar.

 

6. Garvin Andresen

 

Bitcoin, Satoshi Nakamoto’nun icadı olmasına rağmen, Garvin Andresen, bugün olduğu şekli veren kişi olarak kabul edildi.

 

Garvin, Satoshi olduğundan şüphelenilen kişilerden biri, ancak inkar ettiği bir iddia. Daha ziyade, uzun yıllar boyunca anonim kriptograf -Nakamoto- ile yakın bir ilişkisi olduğunu söylüyor. Gerçek Satoshi Nakamoto, 2010’un sonlarında onu halefi olarak seçti. Garvin, Bitcoin’in nasıl işlediğini ve hayatta kalabilmesini belirleyen açık kaynak kodunun baş geliştiricisi oldu. Bitcoin Vakfı tarafından katkılarından ötürü bir kez Bitcoin’de 200.000 doların üzerinde para ödendi. Daha önce birden çok kez para kazanmıştı.

 

7. Roger Ver

 

Başka bir deyişle, Bitcoin İsa’sı olarak bilinen Roger Ver, ilk Bitcoin milyarderlerinden biridir ve en az 100.000 bitcoin tuttuğuna inanılıyor.

Ünlü liberteryerin, bitcoin ile ilgili projelerine odaklanmak için üniversiteden ayrıldığı iddia edildi. Tipik bir milyarderin aksine özel adalarda veya lüks jetlerde paralarını harcama hayali olmayan Roger Ver’in hayali, her bireyin kendi hayatlarının mutlak sahibi olduğu ve istedikleri her şeyi yapmakta özgür oldukları kendi liberter milletini kurmaktır.

Tartışmalı Bitcoin evangelisti, ABD vatandaşlığını 2014 yılında reddetti ve küçük bir Karayip Adasına kalıcı olarak taşındı.

 

 

8. Barry Silbert

 

Silbert bir girişim sermayesi ve Dijital Para Birimi Grubunun kurucusu. Bitcoin’in erken yatırımcılarından.

2014 yılında ABD Marshals Service tarafından düzenlenen bir açık artırmada 48.000 Bitcoin aldı. ABD hükümeti, uyuşturucu ve diğer yasadışılar için karanlık web pazarının operatörü olduğu iddia edilen Ross Ulbricht’ten el koyduğu BTC’leri satıyordu. Bitcoin o zamanlar 350 dolar değerindeydi, bu da Silbert’in BTC’lerinin 16,8 milyon dolardan 288 milyon dolara fırlaması anlamına geliyor.

 

9. Charlie Shrem

 

Charlie Shrem şüphesiz en tartışmalı Bitcoin milyonerlerinden biri. Kripto para biriminin ilk günlerinde çok miktarda Bitcoin aldı. Shrem ayrıca Bitcoin Vakfı’nın aktif bir üyesiydi ve sadece 22 yaşındayken BitInstant’ı kurdu. Aralık 2014’ün sonuna doğru, Shrem kara para aklama suçundan tutuklandı ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. Federal gözaltından serbest bırakıldıktan sonra, blockchain şirketlerinde yatırım portföyleri satan bir şirket olan Intellisys Capital adlı bir girişimi açıkladı.

 

 

10. Tony Galippi

 

Ünlü bir iş adamı olan Tony Gallippi’nin de Bitcoinlerin büyük sahiplerinden biri olduğuna inanılıyor. Dünyanın en popüler Bitcoin ödeme servis sağlayıcılarından biri olan BitPay’in arkasındaki beyin olan Galippi şirketi Mayıs 2011’de piyasaya sürüldü ve günde bir milyon doların üzerinde işlem görüyor. Bitpay ayrıca Microsoft, Dell, TigerDirect ve Newegg gibi büyük şirketler ile sözleşmeler imzalayan şirketlerden biridir. 2014 yılına kadar şirket yaklaşık 100 kişiyi istihdam etti.

 

Sonuç

 

İlk 1000 bitcoin adresinin, dolaşımdaki toplam Bitcoinin yaklaşık% 35’ine sahip olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca, büyük miktarda Bitcoin tutan ancak anonim kalmayı tercih eden ve bu listede olmayan yüzlerce kişi var.

 

 

Kaynak: usethebitcoin

Yorum Yap

Yorum Yap