1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Enterprise Ethereum Alliance, Ortak Blockchain Standartlarını Açıkladı

Enterprise Ethereum Alliance, Ortak Blockchain Standartlarını Açıkladı

featured

Enterprise Ethereum Alliance, hazırladıkları ortak blokzincir standartlarını açıkladı.

 

Ethereum Client Specification 1.0, New York’taki CoinDesk’in Consensus 2018 konferansı sırasında duyuruldu. 500’den fazla üyesi bulunan grubun kurucu üyesi olan Jeremy Millar, kurumsal odaklı, Ethereum tabanlı girişimleri birleştirmenin çok önemli olduğunu ve duyurulan sistemle bunun başarılabileceğinden bahsetti.

 

Consensus 2018, geçtiğimiz yılın başında destekleri ile başlanan İngiliz petrol devi BP, Wall Street bankası JPMorgan Chase ve Microsoft gibi büyük şirketler için olduğu kadar, projenin içinde bulunan ve Ethereum ‘start-up’ı olan ConsenSys, Nuco ve BlockApps gibi blokzincir üzerine çalışmalarda bulunan şirketler için de önemli bir ana sahne oldu. CoinDesk 2017 Ocak ayında çalışmalara başlandığını duyurmuştu.

 

Temsilciler, bu çalışmayı uzun süren ortak bir çalışmanın sonucu olarak niteliyor

 

EEA’nın yönetici direktörü Ron Resnick, duyuru hakkında şunları söyledi:

 

Bu çalışma lider kuruluş ve platform üyelerinin 18 aylık ortak çalışmasının bir ürünüdür. Bu açık kaynaklı ve çapraz platform özelliği bulunan çalışma, bireysel olarak elde edilemeyecek derecede büyük başarılar sağlayacaktır.

 

Resnick, CoinDesk ile yapılan önceki röportajında, grup üyeleri tarafından geliştirilen farklı yazılım istemcilerini birbirine bağlamayı amaçlayan bu çalışma ile ilgili şöyle demişti:

 

Tüm Ethereum müşterisi kurumlar, bu projenin ve sistemler arası bağlantı ihtiyacının farkında, eğer bunu yapmazsak bireysel çözümlerle baş etmemiz çok zor olacak

 

Kaynak:  coindesk.com

Yorum Yap

Yorum Yap