1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. EOS Ağının 5 Saatlik Bir Hata Alması Kullanıcıları Korkuttu

EOS Ağının 5 Saatlik Bir Hata Alması Kullanıcıları Korkuttu

featured

EOS mainnet beklenmedik bir hata aldı ve birkaç saat de olsa ağın tamamen durmasına neden oldu.

 

EOS New York, blokzincirinin 9:56 UTC’de duraklatıldığını belirtti ve bu da hemen tüm aktif EOS Blok Üreticilerini tetikledi. “Bekleme düğümleri” ile birlikte blok üreticileri hızla hatayı tanımlamaya ve değiştirmeye yardımcı olmak için bir konferans görüşmesine başladılar.

 

Yaklaşık bir saatlik bir tartışmadan sonra, konferans görüşmesi üyeleri, tüm bekleme düğümleri için düğümlerini geçici olarak devre dışı bırakmanın, hayati bilgileri korumanın en iyi yolu olacağına karar verdi.

 

Sonunda, belirlenen bireyler grubu, sorunun nedenini buldular, bir çözüm üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Yaklaşık beş saat çalıştıktan sonra, EOS zinciri üzerindeki hata düzeltildi ve aktif hale getirildi.

 

 

EOS ne kadar hızlı çözüm için çalışmış olsa da ağın 5 saatlik çöküşü kullanıcıları korkuttu.

 

Ethereum gibi büyük bir rakibi alt etme iddiasıyla yola çıkan projenin daha yolun başlarında böyle hata ile karşılaşması güven sarsıcı olsa da gerçekleştirilen kriz yönetimi de geçer not aldı.

 

Bazıları, EOS’un arkasındaki takım olan Block.one’un, ana ağın hatalardan arınmış olmasını sağlamak için yeterince çalışma yapmadığını düşünüyor. Planlanan mainnet lansmanından sadece birkaç gün önce, bir geliştirici, önceden tahsis edilen kod deposu içinde hatalar bulmuş, 100.000 $ ‘lık bir meblağ talep etmişti.

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap