1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Eski Bitcoin Borsası Tekrar Açılıyor!

Eski Bitcoin Borsası Tekrar Açılıyor!

featured

Daha önce BTC China olarak bilinen BTCC, kripto borsasını yeniden piyasaya sürdü ve 2 Temmuz Pazartesi günü yapılan bir duyuruya göre, kendi tokenini çıkarmayı planladığını açıkladı.

 

Yenilenen kripto borsası, artık ABD doları ile Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) alımı ve kripto paralar arası çiftlerle işlem olanağı sunuyor.

 

Yeni sitede kullanıcılar, piyasaya sürülüme tarihi belirtilmemiş olan yeni, yerel bir BTCC tokeni kullanılabilecek ve puan kazanılabilecek.

 

BTCC, yeniden kurulumunun ardından ilk üç ay sıfır komisyonlu işlem yapılacağını da duyurdu. Bu, BTCC’nin yeni puan sistemini rakip kripto borsalarından farklı kılıyor; diğer borsalar, son zamanlarda, kullanıcılara işlem ücretlerinin yüzde 100’ünü kendi tokenleri ile geri veren yeni bir “trans-fee madencilik” gelir modeli getirmişti.

 

Trans-fee madenciliğinin popülerliği nedeniyle, hem Singapur merkezli CoinBene hem de Hong Kong merkezli Bit-Z, geçtiğimiz hafta hacim olarak Coinmarketcap kripto borsalarının en tepesine çıkmıştı.

 

BTC China 2011’de kuruldu ve Çin’deki en büyük üç kripto borsasından biriydi. ICO’lar üzerinde yerel bir düzenleyici yasaklamaların ardından Eylül 2016’da kapanacağını açıklamıştı.

 

BTCC, bu yıl uluslararası BTCC Madencilik Havuzu ve Mobi cüzdan yazılımı olan ticaret platformunun yanı sıra iki yeni girişime de odaklandı. Ocak ayında şirket, yeniden markalaşmasını ve daha da genişlemesini kolaylaştırmak için Hong Kong merkezli bir blockchain yatırım fonu tarafından satın alındı.

 

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap