1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Facebook Kripto Paralarla İlgili Reklam Yasağını Kaldırdı!

Facebook Kripto Paralarla İlgili Reklam Yasağını Kaldırdı!

featured

Facebook, kripto para birimleri ile ilgili reklam politikasını güncelledi ve 26 Haziran Salı günü yayınlanan bir duyuruda reklam yasağının kalktığı duyuruldu ancak ICO’ların tanıtım yasağı sürecek.

 

Yapılan duyuruda, şirketin son birkaç ay içinde kripto-para birimi reklamlarıyla ilgili yasağını gözden geçirmek istediği açıklandı.

 

Facebook’un gözden geçirilmiş “yasaklanmış ürün ve hizmet politikası”nın son hali şunları söylüyor:

 

26 Haziran’dan başlayarak, önceden onaylanmış reklam verenlerden kripto para birimi ve ilgili içeriği tanıtan reklamlara izin vereceğiz. Ancak, ICO tekliflerini tanıtan reklamları yasaklamaya devam edeceğiz.

 

Yeni güncellenen politika, Facebook’un uygunluklarını değerlendirmesine izin vermek için reklam yayınlamak isteyen kripto para firmalarının uygun olduklarına dair başvurusunu gerektiriyor. Başvuru sahipleri elde ettikleri lisanslar, kamu menkul kıymetler borsada işlem görmeleri ya da kamusal geçmişleri gibi bilgileri bu başvuruya ekleyecekler.

 

Bu kısıtlamalar göz önüne alındığında, Facebook, “reklam vermek isteyen herkesin bunu yapamayacağını” düşünüyor. Şirket geri bildirimleri dinleyeceğini ve “gerekiyorsa” zaman içinde politikasını gözden geçireceğini söylüyor. Politikasını geliştirmeye devam ederken, kripto paraların altında yatan teknolojiyi incelemeye devam edeceğini de belirtiyor.

 

Facebook ilk olarak yasağını Ocak 2018’de yürürlüğe koymuş ve “yanıltıcı veya aldatıcı tanıtım uygulamalarıyla sıklıkla ilişkilendirilen finansal ürün ve hizmetleri teşvik eden reklamları” önlemek için tasarlandığını söylemişti.

 

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap