1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Facebook Sınır Ötesi Ödemelerde Ripple ile Yarışacak!

Facebook Sınır Ötesi Ödemelerde Ripple ile Yarışacak!

featured

Facebook kendi kripto parasını çıkarma konusunda çok ciddi olduğunu açıkladığı haberiniz dün sizlerle paylaşmıştık. Facebook şimide, sınır ötesi ödemelerde Ripple ile rekabet edecek bir teknoloji için kolları sıvadı. Sosyal medya devi, milyarlarca kullanıcıya sorunsuz bir şekilde sınır ötesi işlem sunacak olan kripto para birimi yaratma üzerine araştırma yapıyor.

 

Bu proje başta Ripple olmak üzere sınır ötesi ödemeler için üretilmiş birçok proje için yarışın daha da kızışmasını anlamına geliyor.

 

Facebook’un Blokzincir ve kripto para yolculuğu, yılın başlarında CEO Mark Zuckerberg bu teknolojiyi “Gücü merkezi yapılardan alıp insanlığın eline veren bir yapı” olarak tanımladığında başlamıştı. Bununla birlikte;

 

“Kripto paralarda kontrolün daha zor olmasının riskini” göz önünde bulundurmayı da ihmal etmemeleri gerektiğini belirten Zuckerberg, “Bu teknolojilerin olumlu ve olumsuz yönlerini incelemek ve bunları hizmetlerimizde en iyi şekilde kullanmakla ilgilenmek istiyorum.”

 

Son dört senedir Facebook için çalışan eski bir PayPal başkanı ve Coinbase yönetim kurulu üyesi olan Facebook Messenger‘ın Müdürü David Marcus, şu anda firmada blokzincir ile ilgili her şeyden sorumlu ve Facebook’un blokzincir teknolojisini kullanması için teknik bir ekiple araştırmalarını devam ettiriyor.

 

Bu hafta başında bir Facebook Sözcüsü:

“Facebook diğer birçok şirket gibi blokzincir teknolojisinin gücünü kullanmanın yollarını araştırıyor”

demişti.

 

Kaynak: ethereumworldnews.com

Yorum Yap

Yorum Yap