1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. FedEx Kanser Hastalarının İlaç Almasına Yardımcı Olmak İçin Blockchain Kullanacak

FedEx Kanser Hastalarının İlaç Almasına Yardımcı Olmak İçin Blockchain Kullanacak

featured

FedEx Institute of Technology, kanser hastalarının ilaç almasına yardımcı olmak için yeni blockchain tabanlı altyapı geliştirmek üzere eczane hizmetleri şirketi Good Shepherd Pharmacy ile ortaklığını duyurdu.

 

FedEx Institute of Technology, Memphis Üniversitesi’nin araştırma altyapısı ile birlikte çalışarak gelişen teknolojilerde disiplinler arası bir araştırmanın destekçisi olarak hizmet veren bir kuruluştur. Enstitüler, Memphis’in üniversitesini teknoloji ve araştırma merkezi yapmak için bu yılın Şubat ayında Enstitüyü başlattı.

 

Memphis merkezli Good Shepherd Eczanesi, blockchain’i, kanser hastalarından kullanılmayan ilaçları almak ve bunları düzenli olarak karşılayamayacak ekonomik olarak dezavantajlı hastalara aktarmak için bir araç olarak tanıttı. Güvenli ve değişmez bir defter, tıbbi bilgilerin güvenli ve gizli bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Good Shepherd Eczacı’nın CEO’su Phil Baker şunları söyledi:

 

Sadece Tennessee’de, her yıl 10 milyon dolar değerinde mükemmel reçete ilacı çöpe gidiyor. Blockchain, bu sorunun çözümü. REMEDI projesi, değerli ilaçları, başka şekilde kullanmayan hastaların ellerine yönlendirecektir.

 

Enstitü, Good Shepherd’ın önerilen girişimini tartışmak için blockchain uzmanlarını ve meraklılarını çekecek bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlik, Memphis bölgesinde teknoloji işgücünü genişletmeyi amaçlayan profesyonel bir organizasyon olan Blockchain 901 ile birlikte düzenlenecek.

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap