1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Fiat Para İle İşlem Geliyor Mu? Binance Malta’da Banka Hesabı Açtı

Fiat Para İle İşlem Geliyor Mu? Binance Malta’da Banka Hesabı Açtı

featured

Binance’ın CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, şirketin Malta’da bir banka hesabı açtığını açıkladı.

 

Coinmarketcap verilerine göre Binance, şu anda ticaret hacminde 1,47 milyar dolar ile dünyanın en büyük kripto borsası konumunda.

 

Bu hamle, Binance borsasının fiat para ile işlem açma planlarına bir adım daha yaklaşmasını sağlıyor. Bu da borsanın hacmini daha da artıracak ve yeni yatırımcıların fiat para ile yatırım yapmalarını kolaylaştıracak.

 

Daha çok CZ olarak bilinen Zhao, açılan yeni banka hesabını “çok önemli” bir gelişme olarak nitelendirdi. Bilindiği gibi Binance geçtiğimiz aylarda merkezini Malta’ya taşımıştı. Malta, sağlam ve şeffaf kripto düzenleyici iklimi göz önüne alındığında, blockchain şirketleri için bir sığınak olarak görülüyor.

 

CZ, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Binance’de Fiat-kripto ticaretinin Malta’da “yıl içinde” lanse edilmesini umduğunu belirtti ve ayrıca Uganda’da ve potansiyel olarak Asya’da da hizmet sunmayı planladıklarını belirtti.

 

CZ, “Blockchain Adası” lakabını hak eden yerlerin en başında Malta’nın geldiğini düşünüyor ve yerel düzenleyicilerin kripto alanına karşı “çok sıcak ve makul” duruşunu övüyor. Birkaç düzine blockchain şirketinin de, Mart ayının başından bu yana adada kurulmuş olduğunu ekliyor.

 

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap