1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Fujitsu Iota’yi Teknolojisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Fujitsu Iota’yi Teknolojisini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Japon bilişim teknolojisi fuarı Fujitsu, bu ay Almanya'daki Hannover Messe fuarında yeni nesil dağıtılmış defter teknolojisi veya blok zincirini tanıttığı IOTA'yı tanıtmaya hazırlanıyor.


Japon bilişim teknolojisi fuarı, bu ay Almanya’daki Hannover Messe fuarında yeni nesil dağıtılmış defter teknolojisi veya blok zincirini tanıttığı IOTA’yı tanıtmaya hazırlanıyor.

 

Almanya’nın en büyük fuarı 23-27 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Şov 6,500 katılımcı ve 250.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

 

IOTA, yöneltilmiş bir asiklik grafik üzerinde çalışan dağıtık bir açık kaynak dağıtılmış defterdir, veya DAG, Tangle denilen protokol. Platform, Nesnelerin İnterneti veya Nesnelerin İnterneti için omurga olmak için özel olarak tasarlanmış ölçeklenebilir bir teknoloji sunar. İşlemler, herhangi bir işlem ücreti olmadan ve sınırsız ölçeklenebilirlikle birlikte, eşdüzeyde gerçekleşir.

 

Kripto değişiminde, karşılık gelen belirteç 1 milyon IOTA’ya eşdeğer mega IOTA veya MIOTA olarak listelenmiştir.

 

Raporlar, IOTA’nın 10 canlı demolarının, Hannover Messe’deki Fujitsu, T sistemleri ve Huawei gibi şirketler tarafından planlandığını söyledi. Fujitsu, Tedarik Zinciri Yönetimi kapsamında bileşen ve süreç verilerinin nasıl izlenebileceğini ve IOTA Tangle’a değiştirilemediğini gösterecektir.

 

Ayrıca şirket, IOTA’nın potansiyel uygulamalarının, orijinal bileşenlerin yanı sıra garanti yönetiminin kullanılmasını sağlamak için dağıtımını da içerdiğini söyledi.

 

Daha spesifik olarak, Fujitsu’nun IOTA Tangle tabanlı kullanım durumları arasında, aralarında Tangle’a kayıtlı kimlikler bulunan ölçeklenebilir üretim öğeleri olan bileşen kimlikleri yer alıyor.

 

Davalar ayrıca, her bir parçanın üretim döngüsünde takip edileceği veya Madenige üzerinde doğrulanacağı bir bileşen denetim izini de içerir. Ayrıca, kurcalandıkları takdirde robotlar tarafından da dizilebilirler.

 

Daha sonra, endüstri robotları tarafından üretilen çok büyük miktarda sensör verisinin, her bir robotun tam yaşam döngüsü için özel bir MAM Akışında sabit olarak depolanacağı Auditable Robot Yaşam Döngüsü vardır.

 

  • Etkinlikte ilk K5 Enterprise IOTA tam düğümüne bağlı bir Fujitsu Tam Düğümü açıklanacaktır.
Yorum Yap

Yorum Yap