İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. G20 Temmuz 2018’e kadar Cryptocurrency Yönetmeliği Önerileri İçin Çağırıyor

G20 Temmuz 2018’e kadar Cryptocurrency Yönetmeliği Önerileri İçin Çağırıyor

G20_2018_logo

Resmi: G20 Temmuz 2018’e kadar Cryptocurrency Yönetmeliği Önerileri İçin Çağırıyor

Dünyanın ekonomik liderleri G20 zirvesinde Arjantin Buenos Aires’te toplandı ve G20 komünitesine göre Temmuz 2018’e kadar kripto para birimi düzenlemeleri önerileri aradı. Belge, Arjantin Merkez Bankası şefi Frederico Sturzenegger’in kripto para birimlerinin incelenmesi gerektiğini belirten sözlerini destekliyor.

Belgeyi gördükten sonra, CCN, kripto para birimlerindeki kesintilerin ortadan kalkmasının resmin dışında olduğunu doğrulayabilir. Dünyanın ekonomik liderlerinin, kripto-para birimlerini “kripto-varlıklar” olarak adlandırmayı tercih ettiklerini gösteriyor;

G20 komünitesi, kripto paraların altında yatan “teknolojik inovasyonu” özellikle kabul ediyor; bu da “finansal sistemin ve ekonominin daha geniş kapsamlı bir şekilde verimliliğini ve kapsayıcılığını iyileştirme potansiyeline” sahip.

Tüketici ve yatırımcı koruması, vergi kaçakçılığı, piyasa bütünlüğü, kara para aklama ve terörizmin finansmanı söz konusu olduğunda, kripto para birimlerinin sorunları gündeme getirdiğini ve geçmişte dünya genelinde düzenleyicilerin endişelerini dile getirdiğini ifade etti.

G20 tebliği okumak için devam ediyor:

“Kripto varlıklar, ülke para birimlerinin temel özelliklerinden yoksundur. Bir noktada finansal istikrarın etkileri olabilir. FATF [Finansal Eylem Görev Gücü] standartlarını kripto varlıklara uyguladıkları şekilde uygulayacaklarını taahhüt ediyoruz, FATF’nin bu standartların gözden geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz ve küresel uygulamayı ilerletmek için FATF’i çağırın. Uluslararası standart belirleme organlarını (SSB’ler) kripto varlıklarını ve risklerini gözetimine göre izlemeye devam etmelerini ve gerektiğinde çok taraflı tepkileri değerlendirmelerini istiyoruz. ”

Ancak, tüm ülkeler bu yaklaşıma sahip değildir. Yerel haberlere göre El Cronista , Brezilya Merkez Bankası başkanı Ilan Goldfajn, ülkesinde kripto paranın düzenlenmeyeceğini açıkladı.

Tebliğin sonunda, kripto para birimi düzenlemelerinin Temmuz 2018’e kadar geldiği anlaşılmaktadır.

“FSB’ye [Finansal İstikrar Kurulu], CPMI ve IOSCO dahil olmak üzere diğer SSB’lere danışarak ve FATF’nin Temmuz 2018’de kripto varlıklarla ilgili çalışmalarıyla ilgili rapor vermesini istiyoruz.”

Dünyanın önde gelen ekonomik liderlerinin, FSB başkanı ve İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney tarafından dile getirilen sonuç, G20 maliye bakanlarına gönderilen bir mektupta kripto paralar savundular ”ifadesi şu anda küresel finansal istikrar için risk oluşturmuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap