1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Geleneksel Bankacılıktan Kriptoya Geçiş Akın Akın Sürüyor (BTC, ETH, XRP, LTC) Tabanlı Çalışmalar Hız Kazandı

Geleneksel Bankacılıktan Kriptoya Geçiş Akın Akın Sürüyor (BTC, ETH, XRP, LTC) Tabanlı Çalışmalar Hız Kazandı

Eğer kripto para yatırımcısıysanız, bir proje daha değerlenmeden onu bulup, değerlendiğinde keyfini sürmeyi hayal edersiniz. Bu durum şu anda geleneksel yatırımcılar için de yaşanıyor.

featured

Eğer kripto para yatırımcısıysanız, bir proje daha değerlenmeden onu bulup, değerlendiğinde keyfini sürmeyi hayal edersiniz. Bu durum şu anda geleneksel yatırımcılar için de yaşanıyor. Her geçen gün, bu sektördeki geleceği gören yatırımcılar geleneksel yolları bırakıp kripto paraların heyecanlı dünyasına geçmeye devam ediyor.

 

Geleneksel yapıda piyasa hareketlerinin çok yavaşken kripto paralarda dalgalanmaların daha hızlı ve daha büyük olması genç ve heyecanlı yatırımcı ve ‘trader’ın iştahını kabartıyor. Yalnızca yatırım anlamında değil, mesleki olarak da kripto para ve blokzincir sektörüne rağbet günden güne artıyor.

 

Eski bir Goldman Sachs çalışanı Yuzo Kano, şimdilerde kripto borsası Bitflyer’ın CEO’su, bu ışığı farkedip, geleneksel yatırım tiplerini bırakarak bu sektöre ilk gelenlerden ve şu an deyim yerindeyse işe alım çılgınlığı yaşıyor. İşe aldıklarının büyük bir kısmı geleneksel bankacılık tarzını bırakıp gelenler ve eski iş arkadaşları.

 

Peki, tam olarak ne oluyor?

 

İlk olarak, Yuzo Kano kendisi ve BitFlyer borsası için en yetenekli kişileri seçerken ince eleyip sık dokuyor.

 

İkincisi, BitFlyer Wallstreet kadar olmasa da çalışanlarına cazip bir maaş öneriyor ve Walstreet’te yorulan veya hayal kırıklığına uğrayan kişiler için yeni bir olanak sağlamış oluyor.

 

Üçüncü olarak, yukarıda belirttiğim gibi, bir sektörde en çok kazananlar o işe ilk girenlerdir. Bu sebeple, daha yolun başlarında olan bu sektör yatırımcı için çok cazip bir hal alıyor.

 

Sonuç olarak, geleneksel bankacılık ve finanstan uzaklaşma ve kripto paralara olan eğilim, geleceğin nereye gittiğinin bir göstergesidir. Kriptonun bir aldatmaca olduğunu söyleyenler, ilerleyen zamanlarda 20 yaşında gençlerin ada aldıklarını gördüklerinde pişman olacaklar.

 

Kaynak: https://ethereumworldnews.com/traditional-traders-and-bankers-migrating-to-crypto-btc-eth-xrp-ltc-based-jobs/

Yorum Yap

Yorum Yap