1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Global Kripto Para İşlem Hacimleri 35 Milyar $’a Yükseldi! Hacimler Sahte Mi Yoksa Çin Piyasaya Mı Giriyor?

Global Kripto Para İşlem Hacimleri 35 Milyar $’a Yükseldi! Hacimler Sahte Mi Yoksa Çin Piyasaya Mı Giriyor?

featured

Tüm kripto para birimleri için işlem hacimleri, 2017 yılında faaliyete geçen, Asya merkezli bir borsanın canlanmasının ardından Ocak ayından bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı.

 

EXX şu anda kripto işlemlerinde 10 milyar dolardan fazla hacme sahip;

 

 

Btc / usdt, bu borsadaki işlem hacimlerinde sadece 1 milyar dolar görürken, 8.5 milyar dolarlık bir tutarı eth / usdt işlem çiftinde yer almaktadır.

 

Her iki sayı da sadece birkaç saat içinde milyarlarca dolar hızla artmaktadır ve bu da tam olarak neler olup bittiğini merak ettiriyor. Tüm bu hacimler nereden geliyor?

 

Görünüşe göre, Asya’daki girişimciler Çin’in kripto pazarını, trans-fee mining sebebiyle tercih ettikleri için canlandırıyor. trans-fee mining, borsaların kullanıcılara yaptıklarını işlem ücretlerini borsa tokeni üzerinden geri vermesine dayanan bir sistem. Böylece sıfır komisyonla işlem yapılmış oluyor ve yatırımcı tercihini bu yönde borsalardan yana kullanıyor.

 

Bu model yaklaşık bir kaç ay önce başladı, ancak yakın zamanda Asya’daki birçok borsanın aniden giriş yapmasından sonra büyük miktarlarda hacim oldması sebebiyle fark ettik.

 

Bununla birlikte, hiçbiri, EXX görülen ilk örnek, 10 milyar dolara ya da yakınında herhangi bir yere ulaşamamıştı.

 

Uzun süre birincilik koltuğunda bulunan Binance bile sadece bir milyar dolar civarında hacme sahip.

 

Doğal olarak çoğu kişi, bunların sahte hacimler olduğunu düşünüyor ve çoğu yatırımcı gerçek cevabı merak ediyor.

 

Üstelik, bu borsaların çoğu Asya’ya dayandığından, Çin’in bir kez daha potansiyel boşluklar yoluyla piyasaya giriş yapıp yapmadığı sorgulanıyor.

 

Bunun tekrarlanıp tekrarlanmayacağı merak konusu, ancak Çin’in bu kadar büyük hacimleri verebileceği ve özellikle de Çin’deki nüfus yoğunluğu ve Çin’de her geçen gün artan Google aramaları buna bir kanıt olarak gösterilebilir.

 

Kaynak: trustnodes

Yorum Yap

Yorum Yap