1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Yakın Zamanda Başlayacak

Goldman Sachs, Bitcoin Vadeli İşlemlerine Yakın Zamanda Başlayacak

Dünyaca ünlü yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, New York Times'ın haberine göre müşterileri adına bitcoin ticareti yapmak için kendi parasını kullanacak.

featured

Dünyaca ünlü yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, New York Times‘ın haberine göre müşterileri adına bitcoin ticareti yapmak için kendi parasını kullanacak.

Times, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yeni alım satım işleminin kesin başlangıç tarihinin henüz belirlenmemiş olmasına karşın, bankanın yönetim kurulunun inisiyatifin imzalanmasından sonra harekete geçtiğini bildirdi. Rapora göre Goldman, “müşterilere sunacağı, teslim edilemeyen bir ileriye dönüşen, geleceğin kendi esnek ve daha esnek bir versiyonunu yaratmaya” da hazırlanıyor.

Goldman yöneticisi Rana Yared, kararın, bitcoin’i alternatif bir varlık olarak tutma konusuna ilgi gösteren, artan sayıda araştırmadan ve ilgiden kaynaklandığını söyledi.

“Bir müşterinin“ bitcoin veya bitcoin futures’larını tutmak istiyorum çünkü alternatif bir değer deposu olduğunu düşünüyorum ”diye bize rezonansa girer,“ diye Times’a anlattı.

Goldman Sachc, ilk “dijital varlık” tüccarı Justin Schmidt’i günlük işleyişe taşıdı. Schmidt daha önce geçtiğimiz yıl kripto para ticaretine geçmeden önce hedge fonu Seven Eight Capital’da bir çalıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap