1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google ve Cardano(ADA) Gelecek Planlarını Görüştü!

Google ve Cardano(ADA) Gelecek Planlarını Görüştü!

featured

Cardano kısa bir süre önce, Charles Hoskinson ile Londra’daki ofisteki bir dizi Google yetkilisi arasındaki bir sohbeti ele alan tam bir rapor yayınladı.

 

Google’dan Hoskinson’a yapılan bir davet ile, Hoskinson Cardano ve Google’ın karşılıklı olarak birbirlerinin operasyonlarına yarar sağlamak için nasıl çalışabilecekleri hakkında konuşmak üzere Google İngiltere Merkez Ofisi’ne ziyarette bulundu.

 

Konuşulanların ne olduğundan çok bunun hem Google hem de Cardano için ileriye yönelik olarak ne anlama gelebileceğini araştırmak istiyoruz.

 

Teknoloji devi olarak, Google’ın blockchain teknolojisine girmesi çok olasıdır. Doğal olarak, blockchain Google’ın ilerleyişini daha iyi bir hale getirecek ve kaçınılamayacak bir hal alıyor. Android ve Google Pay gibi popüler projelerle birlikte, Google’ın da kripto para birimi ile ödeme seçeneği sunması pek de uzak bir ihtimal olarak gözükmüyor. Bu anlamda, Cardano’yu bir gün Google’ın sistemlerine entegre edilmiş şekilde görebiliriz.

 

Şunu da not edelim, Google Pay ile ilgili olarak, sadece Cardano ile ödeme kabul etmeleri müşterilerini tek bir kriptoya mecbur kılacağı için bu pek mantıklı olmasa da bir çok kripto ile anlaşma yapılabilir veya belki bir gün Google kendi borsasını açar.

 

Bu toplantıda dikkat çeken bir nokta, Google’ın Hoskinson’a Monero ve Zcash örnekleri üzerinden sorduğu Cardano’ya daha sıkı gizlilik ve takip edilemezlik politikaları uygulayıp uygulamayacaklarıydı, Hoskinson buna şöyle cevap verdi:

 

Gizliliğin bir spektrum olduğunu ve ayrıca önemli bir düzenleyici tartışmasını beraberinde getirdiğini anlamalısınız. Örneğin, Japonya, muhtemelen tüm gizlilik paralarını listelerinden çıkaracağını açıkladı. Bu yüzden Japon pazarlarında olmak ve Monero tarzı mahremiyeti kucaklamak istiyorsak, Japon borsalarının bizim için yüksek bir öncelik olan Ada’yı listelemeleri çok düşük bir olasılıktır.

 

Dahası:

 

Öte yandan, gizlilik ahlaki bir haktır. Sisteminizde gizliliğiniz yoksa, temel olarak sisteminizin başlangıcından beri, tüm finansal geçmişinizin herkesin bildiği zamanın başlangıcına kadar bilinen bir sistem oluşturuyorsunuz. Bu yüzden, bunu çözmenin en iyi yolu, gerçekten iyi bir gizlilik seçeneği geliştirmek ve bunları iyileştirme önerileri olarak uygulamaktır.

 

Bu çok ilginç bir cevap. Cardano, mahremiyeti açıkça önemli görüyor ancak kullanıcıların birçok durumda (suçla ilgili) gizliliğe sahip olması biraz sorunlu olabileceğinden, bir seçeneğin olması gerekir. Genel olarak, Hoskinson’un belirttiği gibi, bunun Cardano’nun odaklanacağı bir şey olduğunu görebiliriz.

 

Gündelik hayata uyarlanma açısından, Google gibi Cardano’yu tanıyan bir dev görmek ve projeye açık bir şekilde ilgi duymaları oldukça güzel. Tamam, Google muhtemelen yarın Cardano’nun teknolojisini kullanmayacak ve ADA kısa bir süre içinde Google Cüzdanlarımızda görünmeyecek, ancak Google’ın bu alanı açıkça keşfettiğini ve onun bu hamlesini gören rakiplerinin de bu sektöre en azından göz gezdireceklerini düşünebiliriz. Benzer şekilde, diğer rakip kripto paralar Google’ın dikkatini çekmek için mücadele edecek, böylece, kripto çeşitlilik uyarlaması açısından da önem kazanacak.

 

Burada söylenenler hakkında tam bir fikir edinmek için tam metni buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

 

Kaynak: cryptodaily

Yorum Yap

Yorum Yap