1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Greg Medcraft: “Blockchain bir sonraki Devrim”

Greg Medcraft: “Blockchain bir sonraki Devrim”

fft99_mf6635682

OECD’nin Mali ve Kurumsal İşler Direktörlüğü Direktörü Greg Medcraft, yakın zamanda “kripto paralarla ilgili uluslararası bir tartışmaya” ihtiyacımız olduğuna ve blok zincir teknolojisinin “bir sonraki devrim” i harekete geçireceğine inandığını açıkladı.Brezilya haber bülteni Criptomoedas Fácil ile G20 oturum aralarında yapılan bir röportajda Medcraft, kripto para biriminde ele alınması gereken birçok konu olduğunu ortaya koydu. Muhtemelen ilk jeton tekliflerine (ICOs) atıfta bulunan bu sorunlardan biri, hem jeton ihraççıları hem de yatırımcılar için geçerli olan düzenlemeler söz konusu olduğunda kesin olmamaktır. Kripto para birimleri küresel olduğu için, kripto küresindeki düzenlemeleri ele almak için küresel koordinasyona ihtiyaç olduğunu savundu.

Bir başka konu risk. OECD yöneticisi, koordinasyon yoluyla ele alınması gerektiğini söylediği kara para aklamadan bahsetti. Ayrıca, yatırımcıların ve tüketicinin korunmasının ele alınması gerektiğini belirtti, çünkü suistimalciler potansiyel yatırımcıları kandırmaya devam ediyor ve projeler genellikle temel bilgileri açıklamıyor.

Onun sözlerine göre, OECD, daha önce Avustralya’nın başkanı olarak görev yapan Medcraft’a göre, kuruluşun piyasa bütünlüğü ile ve kripto para birimi takaslarının haksız yere kullanıldığı vakalarda, yatırımcı koruma ilkelerini temel araçlarından biri olarak gördüğü için özellikle ilgileniyor. Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC).

Medcraft, hükümetleri ve düzenleyicileri bu alanda tüketicileri korumak için mümkün olan en iyi yolu tartışmak için bir araya gelme ihtiyacının altını çizdi.

Blockchain teknolojisi “bir sonraki devrim”

Criptomoedas Fácil daha sonra Medcraft’a blockchain teknolojisi hakkındaki düşüncelerini sordu. Teknolojiyi “bir sonraki devrim” olarak gördüğünü ve dağıtılmış defterlerle sahip olduğum şeylerin birleştirilmesinin heyecan verici olasılıklar yarattığını söyledi. Dedi ki:

“Eh, dağıtılmış defterin bir sonraki devrim olduğunu düşünüyorum (…) Bu aracıyı değer zincirinin birçok bölümünde gerçekten etkinleştirirseniz, bunun nedeni tüketiciler ve yatırımcılar için daha ucuz, daha hızlı, daha iyi ürünler açısından bakmamdır. . Bu şeffaflık, dağıtılmış defterle sağlanan eşler arası desteğin finansal katılımı destekleyeceğini düşünüyorum. ”

Bu tür teknolojinin en büyük faydalanıcıları, hükümetler, finansal hizmetler sağlayıcıları ve küresel tedarik zincirleri olacağını söyledi. Hükümetler, örneğin oylama sistemlerini geliştirmek ve hizmetlerini gözden geçirmek için blockchain teknolojisini kullanabilecekler.

OECD direktörü, cevaplarında, blockchain teknolojisinin üç önemli avantajı olduğunu belirtti: güvenli bir değer değişimi, veri alışverişinin güvenliğini ve daha iyi siber güvenlik için. İkincisi, henüz düzgün bir şekilde araştırılmamış olduğuna inanıyor. Onun sözlerine göre, teknoloji dünya ekonomisini “yeniden şekillendirecek”.

Konuşma daha sonra özel ve halka açık blokların kullanımına sürüklendi. Medcraft’a göre, gelecekte her ikisinin bir kombinasyonuna sahip olacağız, çünkü değer değiştiğimizde para aklama ve terörizmin finansmanını engellemek için izlenebilirliğe sahip olmalıyız. Bununla birlikte, izlenebilirliğin anonimliğin feda edilmesi gerektiği anlamına gelmediğini, “para akışını tanımlamak için kolluk kuvvetleri için bir yetenek olması gerektiği” anlamına geldiğini belirtti.

Venezüella’nın petrol destekli kripto-para birimi Petro (PTR) hakkında sorulduğunda, Medcraft, gelecekte farklı kripto para türlerine sahip olacağına inandığını söyledi. Bunlar arasında bankaların yeniden yapılandırılacağını söyleyen merkez bankaları ve Petro gibi varlık destekli ödeme jetonları tarafından verilen kripto para birimleri var.

Bu varlık destekli jetonlar, rezervlerin nerede saklandığına bağlı olarak umut verici olabilir. İdeal olarak, eğer gerekliyse jetonu malvarlığına dönüştürmek mümkün olacaktır. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar, ona göre, hiçbir şeyle desteklenmiyor ve ileride popüler olmayabilecek bir “arz ve talep algoritması” na dayanıyor.

Ölçeklenebilirlik Sorunu

Criptomoedas Facil’in görüşmecisi daha sonra Medcraft’a bitcoin Lightning Network hakkındaki düşüncelerini sormaya devam etti . OECD yönetmenine göre, bitcoin dünyaya parayı gerçek zamanda aktarabilme kabiliyetini getirdi, ancak bu işlemlerin hemen yapılmasını ve hemen hemen hiç bir maliyetin ödenmemesini istedi. Ona göre, bitcoin ölçeklenebilirlik problemlerine sahip ve çok miktarda enerji tüketiyor. Potansiyel olarak birçok çözümden biri de Şimşek Ağı olabilir, ancak bitcoin’in “şeffaflık sorunlarının eksikliği” uygulamasıyla çözülemez.

Bunun yerine, Stellar’ın gitmenin yolu olabileceğini belirtti . Cryptocurrency‘ın teknolojisinin Visa’nın saniyedeki işlemlerini bile aşabileceğini iddia etti. Medcraft o girişimcilerin ölçeklenebilirlik sorunları çözmek için çözümler nasıl geliştiğini cryptocurrency görmek heyecan verici olduğunu, ancak, sonucuna vardı ve kripto uzayda ne kadar şaşırtıcı olduğunu iddia etti.

Bu konu hakkında sizde görüşlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap