1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güney Kore Borsası Bithumb Hacklendi! Kayıp 30 Milyon Dolar

Güney Kore Borsası Bithumb Hacklendi! Kayıp 30 Milyon Dolar

featured

Güney Koreli kripto borsası Bithumb, bir hack sonucu 30 milyon dolarlık kripto para kaybetti sonrasında yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı.

 

Bir zamanlar en büyük kripto borsası olan Seul merkezli şirket, Çarşamba günü, 30 milyon dolar değerinde kripto paranın platformdan çalındığını duyurdu.

 

Hırsızlığın meydana geldiği zaman henüz belli değil, ancak Bithumb yaklaşık olarak gece 4 sattlerinde para yatırma işlemlerini askıya aldı ve daha sonra tüm kayıplarını önlemek için tüm varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarmaya başladı.

 

Bithumb Twitter’da “Kripto para birimlerinin yaklaşık 30.000.000 dolar değerinde olduğunu kontrol ettik. Çalınan kripto paralar Bithumb’dan karşılanacak ve tüm varlıklar soğuk cüzdanlara aktarılacak.” açıklaması yaptı.

 

 

Hırsızlık, muhtemelen, bir hack sonucu ortaya çıktı. Hırsızlığın nispeten küçük bir boyut olması göz önünde bulundurulduğunda, bir bilgisayar korsanı, platformda listelenen daha ince işlem gören varlıklardan biri için internet bağlantılı “sıcak cüzdan” a erişmeyi başarmış olabilir.

 

Bithumb, şirketin tüm zararlarını karşılayacağını ve kullanıcıların varlıklarını taşımada gecikmeler dışında, etkilenmeyeceklerini söyledi.

 

Bithumb, CoinMarketCap’e göre şu anda dünyanın altıncı, Güney Kore’nin ikinci en büyük kripto para borsası olarak yer alıyor.

 

 

Kaynak: CCN

Yorum Yap

Yorum Yap