1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güney Kore’den Yumuşama Sinyalleri Gelmeye Başladı!

Güney Kore’den Yumuşama Sinyalleri Gelmeye Başladı!

featured

Daha önce ICO’ları yasaklayan Güney Kore, G20’nin tek tip düzenleme oluşturma çabalarına dayanarak kripto paralar üzerindeki kısıtlamaları gevşetmeyi planlıyor. G20 toplantısı, “birleşik yönetmelikler” konusunda ilk adımı atmak için Temmuz’u son tarih olarak belirledi.

 

Güney Kore’den yapılan son duyuru, dijital varlıklar daha iyi anlaşıldıkça kripto para birimleri üzerindeki kısıtlamaların gevşemesinin de önünü açacaktır denildi.

 

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) yetkilisi, düzenleyici kurumun kripto paralara karşı olmadığını ve kara para aklama ve diğer yasadışı faaliyetlere yönelik revizyonlarda bulunduğunu söyledi.

 

Güney Kore, kripto para birimleriyle ilgili uluslararası bir işbirliğine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca, tek tip kuralların hükümet kurumları arasındaki geniş çaplı değerlendirmeler nedeniyle bir zorluğu temsil etmesi de ayrı bir problem.

 

Hükümet daha önce spekülatif özellikleri nedeniyle kripto paraları “finansal olmayan ürünler” olarak değerlendirdi.

 

Regülasyon Sinyali

 

Mayıs ayında, Finansal Denetim Hizmetleri (FSS) liderliğini üstlenen Yoon Suk-heun, kripto para birimi düzenlemelerini gözden geçirmeyi düşüneceğini söyledi. FSC’nin incelediği durumlarda, mali kurumları inceler ve denetler.

 

Bir ticaret bakanlığı yetkilisi, hükümetin kripto para hakkındaki düşüncesinde “kademeli bir değişimin” söz konusu olduğunu belirtti; ancak politikada büyük bir değişiklik olması muhtemel olmasa da. Yetkilinin kaydettiği bilgiye göre, ülke, kripto-para birimlerinin değerini daha iyi anladığından hem kripto paralara hem blockchain’e daha fazla önem vereceğini düşünüyor.

 

 

Kaynak: CCN

Yorum Yap

Yorum Yap