1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güney Kore’nin En Büyük Borsası UPBIT’e, Sahtekarlık Gerekçesiyle Savcılık Operasyon Düzenlendi. (Sektörde 2. MTGOX Korkusu Oluştu)

Güney Kore’nin En Büyük Borsası UPBIT’e, Sahtekarlık Gerekçesiyle Savcılık Operasyon Düzenlendi. (Sektörde 2. MTGOX Korkusu Oluştu)

Güney Kore'de savcılık, ülkenin en büyük kriptopara borsası olan UPbit'e sahtekarlık gerekçesiyle "arama ve el koyma" baskını yaptı.

featured

Güney Kore’de savcılık, ülkenin en büyük kriptopara borsası olan UPbit’e sahtekarlık gerekçesiyle “arama ve el koyma” baskını yaptı.

Seul Güney Bölge Savcılığının Mali Soruşturma Ekibi, UPBit’e ait bilgisayar diskleri ve muhasebe kayıtlarını güvence altına almak için, ayın 10 ve 11’inde Gangnam Bölgesinde UPbit genel merkezine savcı ve araştırmacılar gönderdi.

Güney Kore Savcılığı; şirketin müşteri hesaplarından, şüpheli bir hesaba para aktardığını iddia ediliyor. Şüpheli hesabın, UPbit’te yöneticilerinden birine ait olduğundan şüpheleniliyor.

Güney Kore Savcılığı, Mart ayından beri Kore borsalarının araştırdığını bildirildi. Araştırmaların ilk hedefi Coinnest borsasıydı. Geçen ay, Coinnest CEO’su Kim Ik-hwan, zimmete para geçirme ve dolandırıcılık suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Umurız UPbit borsasında bu sıkıntılarla karşılaşmayız. Sektörde 2. MTGOX korkusu oluşmuş durumda!

 

Kaynak: news.cryptoofkorea.com

Yorum Yap

Yorum Yap