1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Güney Kore’nin iki büyük bankası Shinhan ve Woori kripto para değişimine destek vermeye devam ediyor.

Güney Kore’nin iki büyük bankası Shinhan ve Woori kripto para değişimine destek vermeye devam ediyor.

Shinhan Woori bankaları bir dizi pro-blockchain ve pro-cryptocurrency girişimini destekliyorlar.

featured

Shinhan Woori bankaları bir dizi pro-blockchain ve pro-cryptocurrency girişimini destekliyorlar.
Ocak ayında, Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olan Shinhan, banka kullanıcılarının soğuk bir cüzdanda bitcoin’i güvenli bir şekilde saklayabilecekleri bir bitcoin cüzdan ve tonoz sistemi geliştirmeye başladığını açıkladı. Şubat ayında, Shinhan Ripple Labs, Ripple ağ ve likidite sistemi xRapid kullanarak bir blockchain ağında sınır ötesi ödemeler göndermek için testleri tamamladı.

 

Bu ay, Shinhan, Asya’da ve özellikle Güney Kore’de blok zincir teknolojisinin benimsenmesini ve uygulanmasını hızlandırmak için Ethereum tabanlı bankacılık ve ödeme platformu olan OmiseGo ile stratejik bir ortaklık kurdu.

 

Güney Kore’de, Shinhan ve Ethereum başlangıç ​​arasında bir mutabakat anlaşmasının (MOU) tamamlanması üzerine Omise CEO’su Jun Hasegawa şunları söyledi:

“Omise ve OmiseGO, sayısal değerin dünya çapında hareket etmesini sağlamak için çalışıyor ve merkezi olmayan bir ekonomiyi kolaylaştıran bir platform oluşturma hedefiyle. Plasma mimarisini kullanan OMG platformu, Ethereum tarafından desteklenen bir kamu ağı olarak inşa ediliyor. SDK cüzdanının ilk aşaması yakın zamanda piyasaya sürüldü ve herkesin kullanımına açık. OMG Ağı’na sorunsuz bir şekilde bağlanmak için işlerinin bir parçası olarak çevrimiçi varlık değişimine ihtiyaç duyanlar için çalışıyoruz” dedi.

Omise’in resmi açıklaması, önümüzdeki aylarda Shinhan’ın banka operasyonlarının çeşitli alanlarında blockchain teknolojisini entegre etmek için Omise’le yakın bir şekilde çalışacağını açıkladı. Shinhan Bank’ın kredi kartı departmanı Shinhancard’ın, yeni iş modelleri geliştirmesi ve OmiseGo teknolojisine dayalı temel uygulama fırsatları geliştirmesi, Asya’da blok zincir teknolojisini uygulayan ilk büyük kredi kartı şirketi olması bekleniyor.

Omise aynı zamanda Shinhan FAN kartını ve denizaşırı ticaret üssü işlemlerini, OmiseGo blok zincirini kullanarak Shinhan tüccarları ve sonunda Ethereum blok zincirini kullanarak potansiyel olarak yerleşme işlemlerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap