1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Herkesin Merakla Beklediği Konsensus 2018’de Bu Sene Neler Oldu? [Bütün Önemli Notlar]

Herkesin Merakla Beklediği Konsensus 2018’de Bu Sene Neler Oldu? [Bütün Önemli Notlar]

New York’ta düzenlenen Consensus 2018 tartışmasız yılın en büyük blokzincir ve kripto para etkinliğiydi.

featured

New York’ta düzenlenen Consensus 2018 tartışmasız yılın en büyük blokzincir ve kripto para etkinliğiydi.

 

New York’ta yapılan konferans, kripto para birimleri ve blokzincir endüstrisine odaklanan üç günlük bir etkinlik. Yapılan konferans kadar dışarıda ki Lamborghini’ler de konuşulmuştu her ne kadar daha sonra kiralık oldukları ortaya çıksa da.

Konsensus etkinliğinin gerçekleştirildiği otelin dışındaki lambo’lar kiralık çıktı!

CoinDesk’in ana şirketi Digital Currency Group’un CEO’su ve Kurucusu Barry Silbert’e göre, Consensus 2018’de yaklaşık 8500 kişi vardı. CoinDesk her bileti 2000 dolara sattı ve son dakika kabulü 3000 dolara sabitlendi. Ufak bir matematik yaptığınızda, organizatörün bilet satışlarından en az 17 milyon dolar gelir elde ettiğini fark edersiniz.

https://twitter.com/barrysilbert/status/996008327648657408

Şimdi de Consensus 2018’deki önemli olaylara bakalım:

 

Gemini Borsası desteklediği yeni kripto paraları duyurdu

Etkinlik deyim yerindeyse Gemini’nin Zcash, Bitcoin Cash, and Litecoin’i ekleyeceği haberi ile başladı. Zcash’i listeleyen ilk lisanslı borsa oldu ve bu haber Zcash’i daha güvenilir kılabilir.

 

New York blokzincir merkezi olacak

New York Ekonomik Kalkınma Kurumu (NYCEDC) CEO’su James Patchett, Consensus’un açılış gününde şunları söyledi:

 

Finans, emlak, medya ve teknoloji alanında küresel bir lideriz. Tüm endüstriler bu yeni blokzincir teknolojisinden inanılmaz yenilikler görüyor. Şehir, endüstrinin nasıl büyüyebileceğini ve New Yorklular için büyük fırsatlar yarattığının farkında ve buna odaklanıyor.

 

Parodi protestocular

Etkinlik, çok sayıda protestocuya ev sahipliği yaptı, ancak birçok kişinin ilgisini çeken, konferans salonu dışında gerçekleşen bir parodi gösteriydi.

 

Protesto, kendilerini “Bitcoin’e Karşı Bankacılar” olarak adlandırılan grup tarafından sahnelendi. Grup aslında, ironik olarak, bankaları eleştiriyordu. Asıl amaçlarının Blokzincir teknolojisinin kaçınılmaz olduğuna vurgu yapmak olduğunu belirttiler.

 

Amazon Web Servisi ile ConsenSys ortaklığı

Amazon Yeni Bir Ortaklık ile Blockchain Dünyasına Giriş Yapıyor

Amazon Web Service, salı günü, 2. gün, ConsenSys ile kurumsal blokajların daha hızlı bir şekilde kurulmasını hedefleyen “Kaledio” adlı bir projede iş birliği yapacaklarını duyurdu.

 

Ethereum’u, özellikle kurumsal kullanım vakaları için birçok müşterimizin keşfettiği gibi yakından takip ediyoruz. ConsenSys ile çalışmak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmemize ve blok zincirleme çabalarını hızlandırmamıza yardımcı olacak

 

Etkinlikte yaşanan her şey olumlu değildi tabii,

 

İki ünlü figürün tartışması

Ethereum tabanlı girişim ConsenSys kurucusu Joe Lubin, ve Blockchain Capital yatırımcısı Jimmy Song  ilginç bir tartışma yaşadı. Song, olay sırasında sözü edilen blokzincir tekniğinin birçok potansiyel faydasıyla tatmin olmadı ve ikili bir süre tartıştı.

 

Vitalik Buterin CoinDesk’i protesto etti

Birçok uzman, yatırımcı ve yüksek profilli kripto para kişiliği etkinliğin piyasaları olumlu yönde etkileyeceğini düşünürken, bazıları bunun tam tersini düşünüyor ve etkinliğin zarara yol açtığını düşünüyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin bunlardan biri.

 

Buterin, etkinlik öncesi bilet fiyatları hakkında bilgi aldı ve şunları söyleyerek etkinliğe katılmadı:

 

Bu rant arayışına kişisel olarak katkıda bulunmayı reddediyorum.

 

Ayrıca, CoinDesk’in raporlama politikalarını Twitter’da da eleştirdi

 

https://twitter.com/VitalikButerin/status/989528945195237376

 

Kaynak: cryptopotato.com

Yorum Yap

Yorum Yap