İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hong Kong’un Vatandaşlarının% 23’ü Algılanan Finansal Krizin Öncesinde Kriptoya Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Hong Kong’un Vatandaşlarının% 23’ü Algılanan Finansal Krizin Öncesinde Kriptoya Yatırım Yapmayı Düşünüyor

trading_laptop.jpg__740x380_q85_crop_subsampling-2

Hong Kong Blockchain Association (HKBA) tarafından yapılan bir çalışma, Hong Kong’un yatırımcılarının% 23’ünün ekonomik krizde kripto satın almayı düşündüklerini ortaya koydu.

 

Söz konusu kriz, ABD ile Çin arasındaki potansiyel ticaret savaşı, bir yıl içinde gelebilir.

 

Yahoo! Hong Kong Blockchain Association (HKBA) tarafından yürütülen çalışmanın finansmanı, ankete katılanların% 46’sının ekonomik krizlerin ABD ve Çin arasında gerçekleşebilecek bir ticaret savaşından kaynaklandığını düşündüklerini ortaya koydu.

Bu ticaret savaşı, katılımcıların borsa üzerinde yıkıcı etkileri olabilir. Hong Kong’un yatırımcılarına, kripto para birimleri belirsiz zamanlarda geliştikçe ekonomik bir gerilemeye karşı korunmaya yardımcı olabilir. HKBA’ya göre, yatırımcılar “sermaye büyümesini sürdürmek için daha fazla yatırım kanalı” arıyorlar ve bu da kriptonun başarısına katkıda bulunuyor.

Yatırımcıları çeken diğer bir faktör de, pazarın son birkaç yıldır büyümesi. CryptoCompare Bitcoin datasına göre, Flagship cryptocurrency, 2017’nin başlarında yaklaşık 1000 $ seviyesinde işlem görüyor ve o yıl Aralık ayında 20.000 dolara yaklaşıyordu. Bu yılki fiyatı 6.000 $ ‘ın altına düştü, ancak o zamandan beri 7.600 $’ a çıktı.

HKBA, daha genç kuşakların kripto paralarla ilgilendiğine dikkat çekti. Bu, Birleşik Krallık’taki bir gayrimenkul geliştiricisi tarafından yapılan bir anketin verilerini doğrular. Bu, Birleşik Krallıklıların% 21’inin “yüksek risk” olarak gördükleri bir yatırım olan bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiklerini ortaya çıkarmıştır.

Kaynak:cryptoglobe

Yorum Yap

Yorum Yap