1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. HSBC “Dikkatlice” Kripto Paraların Kullanımını Araştırıyor

HSBC “Dikkatlice” Kripto Paraların Kullanımını Araştırıyor

featured

Dünyanın her yerinde bankalar büyüyen kripto para endüstrisinin karşısında yer alsa da, HSBC, bu alana ihtiyatlı da olsa ilgili olduklarını söyledi.

 

Forbes’a konuşan Josh Bottomley – HSBC’nin Global Dijital Başkanı – bankanın kripto-para birimi ekosistemindeki konumunu ve yatırım yaklaşımını açıkladı – kripto paraların yalnızca gerçek kullanım durumlarıyla ilgilendiklerini açıkladı:

 

Bu alana dikkatle bakıyoruz… Belirli bir amaç için gerçekten yararlı olan bir tokene veya para birimine sahip olduğunuzda bir kullanım durumu var ve bu ihtiyaca hizmet ediyor.

 

Bununla birlikte, bu ilginin şu anda Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerine yatırım yapmak için genişletilmediğini vurguladı:

 

Ama bu, saf spekülasyonsa çok farklı… Şu anda bununla hiç ilgilenmiyoruz … ama değişebilir.

 

Kullandığımız kriterlerden biri, bir paranın yukarı ve aşağı inanılmaz uçuculuk gösteriyor olmamasıdır. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu için fiyatın çok volatil olması onu uygun olamayan bir yatırım aracı yapar.

 

HSBC, kripto endüstrisini araştırırken nispeten olumlu adımlar atmasına rağmen, temelde blockchain teknolojisini açık bir şekilde benimsiyor.

 

Mayıs ayında, banka – ING bank ile birlikte – dünyanın ilk ticari açıdan geçerli ticaret finansmanı işleminin tek bir blokzincir platformu üzerinde başarılı bir pilotunu tamamladı – ve geçen ay, 21 banka ile yeni bir blokzincire dayalı ticaret finansmanı platformuna katılımlarını açıkladı.

 

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yap

Yorum Yap