İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. IBM Blokchain Çalışmalarını Hızlandırdı! 1800 Personel Alınacak

IBM Blokchain Çalışmalarını Hızlandırdı! 1800 Personel Alınacak

featured

IBM CEO’su Virginia Rometty, önümüzdeki iki yıl içinde şirketin Fransa’da Yapay Zekâ (AI), blockchain ve Nesnelerin İnterneti (IoT) alanlarında 1800 personel alımı yapmayı planladığını duyurdu.

 

Açıklama, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından ev sahipliği yapılan Paris’teki Tech for Good Zirvesinde yapıldı.

 

Fransa’yı yapay zekaya adanmış bir “mükemmeliyet merkezi” yapma düşüncesinden yola çıkan teknoloji devi, Fransa’da blockchain, yapay zekâ ve nesnelerin interneti gibi alanlarda 1,800 uzman işe almak istiyor. Fransa’daki operasyonları genişletme çabalarını devam ettiren IBM, Crédit Mutuel, Orange Bank, Generali, SNCF ve LVMH gibi büyük müşterilerle iş birliği yapmaktadır.

 

IBM, teknolojiyi bir dizi projeye uygulayarak blockchain katılımını sürekli olarak genişletiyor. Ocak ayında şirket, bir blockchain tabanlı nakliye ve tedarik zinciri girişimi oluşturmak için Danimarkalı nakliye ve lojistik şirketi Maersk ile ortaklık kurmuştu. Projenin amacı küresel tedarik zinciri sisteminin tüm yönleri için blockchain’i ticarileştirmektir.

 

Mart ayında IBM, dünyanın en küçük bilgisayarının blockchain teknolojisini kullanacağını ve yakında “günlük aygıtlara gömülü” olacağını duyurdu. Şirket, beş yıl içinde “mürekkep lekeleri veya tuz parçacıklarından daha küçük olan küçük bilgisayarlar gibi kriptografik araçların günlük nesneler ve aygıtlara yerleştirileceğini” iddia ediyor.

 

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap