1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İki Büyük Avrupa Bankası’nın CEO’ları Blokchain’in Bankacılık Endüstrisinde Devrim Yaratacağını Söyledi

İki Büyük Avrupa Bankası’nın CEO’ları Blokchain’in Bankacılık Endüstrisinde Devrim Yaratacağını Söyledi

featured

Hollanda ING Group ve İspanyol bankacılık devi BBVA’nın CEO’ları bugün, Blockchain’in bankacılık endüstrisinde devrim yaratacağını düşündüklerini söyledi.

 

Bugün Amsterdam’da Money 2020 Fintech konferansında CNBC’ye konuşan Ralph Hamers – Hollanda ING Group’un CEO’su – bankacılık sektörünün yeni teknolojiyle birlikte atağa geçeceğini düşündüğünü belirtti:

 

Yani, eğer Blockchain’e bakarsanız… Bence bankalar bunun üzerinde gerçekten çalışıyorlar çünkü potansiyeli çok büyük ve eğer ilk beş, altı global banka bir standart üzerinde hemfikir olsa ve gerçekten üzerine çalışırlarsa bu teknoloji tüm dünyaya yayılabilir. Sanırım bunlar beş ya da altı yıllık bir zaman diliminde gerçekleşecek.

 

Kripto para birimleri, geleneksel bankacılık sistemine karşı bir meydan okuma olarak görülmekte ancak blokzincir teknolojisi yakın geçmişte bankalar tarafından sektör için olumlu olarak görülmüştür – merkezsiz oluşu, verimsizlikleri azaltması ve sahteciliğin önlenmesine yardımcı olması göz önünde bulundurulduğunda olumsuz görülmesi için hiçbir neden yok.

 

Bu bağlamda, İspanyol bankacılık grubu BBVA’nın Genel Müdürü Carlos Torres Villa da yeni teknoloji konusunda oldukça hevesli:

 

Blockchain’in ilerisi için çok büyük bir vaat olduğuna inanıyoruz, şuan teknoloji henüz ilk zamanlarında… Bu teknoloji, yapılan işlemlere güven kazandırıyor… Aracılara duyulan ihtiyacı gerçekten azaltıyor, işler daha hızlı, daha şeffaf, daha verimli olabilir.

 

Carlos Torres Villa, bankanın Blokchain teknolojisini geliştirip kullanmak için İspanyol teknoloji şirketi Indra’ya 75 milyon avroluk kredi açtığını belirtti.

 

Kaynak: cryptoglobe

Yorum Yap

Yorum Yap