1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İlklere İmza Atan Mobil Bankacılık Uygulaması Revolut, Ripple ve Bitcoin Cash’i de Ekliyor

İlklere İmza Atan Mobil Bankacılık Uygulaması Revolut, Ripple ve Bitcoin Cash’i de Ekliyor

featured

Müşterilerin Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayan ilk uygulamayı kuran İngiliz merkezli şirket, 250 milyon dolarlık C serisini tamamladığında Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash’i (BCH) ekleyeceğini duyurdu.

 

Eski kurumsal yatırımcı Nikolay Storonsky tarafından kurulan dört yaşındaki Revolut, 150 ülkede geçerli bir banka kartı aracılığıyla kullanıcıların düşük ücretlerle anında para değişimi yapabilmesine olanak tanıyan bir uygulama olarak sadece bankacılık hizmetine başlamıştı, ancak kripto alanına girmeye devam ediyor.

 

Revolut, geçtiğimiz aralık ayında Bitcoin‘e yatırım yapılmasına izin veren ilk bankacılık uygulaması olmuştu. 1,8 milyon müşterisinin birçoğunun bu seçeneği kullanmayı seçtiğini söyleyerek şimdi onlara Ripple ve Bitcoin Cash‘i satın alma şansı sunacak.

 

Baş teknoloji sorumlusu Vlad Yatsenko, her iki para biriminin de eklenmesi talebinin çok yoğun olduğunu söyledi.

 

Revolut, Ripple ve Bitcoin Cash’i, 250 milyon dolar getiren ve şirketin toplam değerlemesini 1,7 milyar dolara çıkartan C serisinin tamamlanmasından sonra ekleneceğini belirtti. Bu son yatırım turu hem Facebook hem de Spotify‘ın erken destekçisi olan Hong Kong merkezli DST Yatırım tarafından yönetilmişti.

 

Revolut, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Singapur, Hong Kong, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya genişlemek için mühendislik ve tasarım kadrosunu büyütmeyi planlıyor.

 

Yurtdışında genişleyerek, milyonlarca insanın mali hayatlarını kontrol altına almalarını sağlayacak ve bu süreçte finansal dünyadaki en iyi oyuncularla ortaklık kurarak uluslararası transferlerin maliyetini azaltacağız

 

Kaynak: newsbtc

Yorum Yap

Yorum Yap