1. Ana Sayfa
  2. Son Dakika
  3. IOTA Audi İle Ortaklığını Açıkladı!

IOTA Audi İle Ortaklığını Açıkladı!

featured
Pek çoğunun bileceği gibi, IOTA Vakfı, hareketlilik(mobility) araştırmaları ve blockchain kullanım alanları gibi pek çok alanda nasıl çözümler bulabileceğini araştıran çok önemli bir role sahip. Bu nedenle, bu gibi başlıklar bir sürpriz olarak gelmemelidir.

 

Audi, bir dizi otomobilin, tipik aile araçlarının ve daha lüks süper otomobillerin tasarımından ve üretiminden sorumlu bir Alman otomobil şirketidir. Volkswagen Grubu’nun bir kolu ve böylece uluslararası bir erişime sahip ve büyük bir önem taşıyan bir marka.

 

IOTA Vakfı’na göre:

 

Hareketsiz yaşamı hayal edemeyiz, ancak günümüzde“ hareketlilik ”, araçların ötesine geçiyor ve altyapı çözümlerini ve yeni lokomotion kavramlarını ve ayrıca yayaları da içeriyor. Ama geleceğin gelişmiş hareketliliği ne olacak? Onu kim tanımlayacak, kim etkileyecek ve kim şekillendirecek?

 

IOTA, Audi’nin tüm bu soruların cevaplarını tuttuğuna inanıyor.

 

Audi ve IOTA Vakfı arasındaki yeni ortaklık, dün Berlin’de açıklandı ve “izinsiz bir hareketlilik ekosistemi”nin (permissionless mobility ecosystem) üretilmesine yönelik bir takım akıllar görmeyi hedefliyor.

 

Resmi IOTA açıklamasına göre:

 

İzinsiz bir hareketlilik ekosistemi oluşturma çabalarında IOTA Vakfı, Audi Denkwerkstatt ile bir hafta Google Design Sprint’i başlattı – Audi’nin Think Tankı – Berlin’de Tangle tabanlı kullanım durumlarını keşfetmek, düşük seviye bir prototip oluşturmak ve toplanmak için müşteri geribildirimi alabilme amaçlı başlatıldı. Amaç, iş modellerini bağımsız olarak veya başkalarıyla işbirliği içinde kurmak. Bu yeni çalışma şekli, otomobil üreticilerinin inovasyona nasıl yaklaştıkları ve IOTA’nın Audi’nin uzmanlığı ile yeni bir mobilite çözümüne entegre edilebilmesi için harika bir fırsat.

 

Burada tam duyuruyu görebilirsiniz.

 

 

Blockchain teknolojisi ve taşımacılık (otomotiv dahil), el ele giden iki kavramdır. Blockchain otomotiv endüstrisinin her alanında yardımcı olmayı vaat ediyor, ancak IOTA bunun fiili hareketlilik tarafına odaklanmak istiyor görünmektedir. Bu araştırma alanında gördüğümüz ilk büyük ortaklık değil ve gerçekten de son olmayacak. IOTA, Avrupa’ya yayılan bir trend. Avrupa’da bulunan pek çok büyük otomobil üreticisi ile IOTA, kendilerini bir araştırma ve inovasyon alanı içinde buluyor.

 

Kaynak: cryptodaily

 

Yorum Yap

Yorum Yap