İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. IOTA Baş Mühendisine göre “Bilgi Yeni Çağın Petrolü”

IOTA Baş Mühendisine göre “Bilgi Yeni Çağın Petrolü”

featured

Asya’nın en büyük ticaret fuarı olan Taipei’deki Computex’de, IOTA’nın Baş Mühendisi Edward Greve, IOTA’nın konseptini kullanarak blockchain ile sorunları nasıl ele alacağını ve çözeceğini anlattı. Özetle şunları belirtti.

 

Tangle MAM güvenillirlik, güvenlik ve gizlilik vaat ediyor ve IOTA Token Flash Kanalları sıfır ücret, gerçek zamanlı ve kullanıma hazır olacak.

 

IOTA’nın akıllı sözleşme bilgi işlem çözümü, Ethereum’dan çok daha hızlı bir şekilde işlem yapabilmek için “quorum fikri”ni kullanıyor.

 

IOTA, nesnelerin interneti için tasarlanmış bir kripto paradır ve “Herşeyin Defteri ni (Dağıtık Defter Teknolojisini her şeye uyarlamak) öngörür. IOTA, kullanıcıya özel hizmetler sunmak için modüler bir platform olmayı hedeflemektedir.

 

Edward Greve, konuşmasında IOTA’yı ve özelliklerini blokchain teknolojisini yeni yeni tanıyan izleyicilere sadeleştirerek ve basitleştirerek açıkladı.

 

IOTA’nın hedefi, endüstrinin hareketliliği, e-Sağlık, küresel ticaret ve tedarik zincirleri veya enerji için bir standart geliştirmektir.

 

Edward bu makine otonomisini açıklamak için birçok örnek kullandı. Elektrikli bir otomobilin “akıllı şarj” kavramını derinlemesine tartışıyor ve tüm bu kavramın geleneksel işlemin, işlemin kendisinden daha büyük bir miktarı ödemeden izin vermediği mikro-işlemlere dayanıyor. Ayrıca, otomotiv sektörü için “güvenli yazılım güncellemeleri” kavramını da ele alıyor.

 

Bu yazılımın özü, kablosuz güncellemenin bu üreticinin modeline ve diğer birçok değişkene yönelik olduğundan emin olmak için araçların bunu nasıl bilmesi gerektiği üzerinedir. Bu ağda tüm sistemin gözetilmesini sağlayan düzenleyici kurumlar bile olabilir.

 

Edward ayrıca yüksek değerli ürünlerin akıllı üretim modeli ile üretilmesi üzerine de konuştu. Özel üretilmiş otomobiller ve hatta IOTA tarafından desteklenen kokteyl karıştırıcılar gibi. Talimatlar IOTA platformunda saklanır ve işlemler IOTA tokenlerinde yapılır.

 

Temel veri fikrine geri dönüyor ve veri akışlarını güvenli bir şekilde saklamak, satmak ve erişmek için bir platform olan IOTA veri pazarını sunuyor. Bu teknolojiyi kullanmanın birçok yolu var. Her şey veriye, depolanmasına, iletilmesine ve satışına dayanıyor, bu yüzden veri yeni petrol.

 

Tüm veriler kaydedilebilir, paylaşılabilir ve yakın gelecekte para kazanılabilir ve bunun anahtarı IOTA’dır.

 

Kaynak: ambcrypto

Yorum Yap

Yorum Yap