1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. IOTA Durmuyor! IOTA Tangle Üzerine Yaptığı Anlaşmalara Bir Yenisi Daha Ekledi

IOTA Durmuyor! IOTA Tangle Üzerine Yaptığı Anlaşmalara Bir Yenisi Daha Ekledi

featured

Norveç’in en büyük finansal hizmetler grubu DNB ASA ve IOTA Vakfı, vatandaş merkezli yenilik, makine ekonomisi ve merkezi olmayan veri pazarları alanındaki açık inovasyonu ve birlikte yaratmayı teşvik etmek için bir işbirliği imzaladı.

 

DNB ve IOTA Vakfı (IOTA) imzaladıkları mutabakat hemen hayata geçecek. İki taraf, IOTA Tangle teknolojisinin mümkün kıldığı yeni dijital inovasyonları araştırmak için işbirliği yapacak.

 

DNB ASA, Norveç’in en büyük finansal hizmetler grubudur ve piyasa değeri açısından Kuzey bölgelerinde en büyüklerden biridir. Blokzincir ve dağıtık defterteknolojilerini (DLT) R3 konsorsiyumu aracılığıyla araştıran DNB, artık IOTA Vakfı ile işbirliği yaparak Blockchain’in ötesinde, açık kaynaklı, izinsiz dağıtılmış bir muhasebe teknolojisi olan IOTA Tangle’ı araştırıyor.

 

IOTA Tangle, Bağlantılı cihazlar ve makineler için cansız mikro mesajlar ve veri bütünlüğü ile Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) geleceğini güçlendirmek için özel olarak inşa edilen ilk açık kaynaklı dağıtılmış defterdir. Kasım 2017’den bu yana IOTA, Data Marketplace inisiyatifini Bosch ve Fujitsu gibi birçok küresel endüstriyel ve bilişim şirketinin katılımıyla yürütmektedir.

 

IOTA Vakfı’nın kurucusu olan David Sønstebø şöyle dedi:

Norveç, toplumumuzun verimliliğini artıran en son teknolojik paradigma değişimlerini benimsemenin bir öncüsü olmuştur. Dağıtık defter teknolojisi ve IoT ödemeleri konusunda çalışan IOTA Vakfı ile anlaştığımız için çok heyecanlıyım. Bu geleneği sürdürmek için Norveç’in en büyük finans kurumuyla birlikte.

 

Kaynak: blog.iota.org

Yorum Yap

Yorum Yap