İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. IOTA ve Porsche Startup Autobahn için ortak proje yürütecek

IOTA ve Porsche Startup Autobahn için ortak proje yürütecek

featured

IOTA’nın Twitter hesabından en son güncellemeye göre, IOTA ve Porsche Digital Labs, Startup Autobahn’ın öngördüğü bir proje olan ‘Program 4’ üzerinde birlikte çalışmak için işbirliği yaptı.

Startup Autobahn, Mayıs 2016’da başlatılan yenilikçi bir başlangıç ​​şirketidir. Şirket, Daimler, Plug and Play, Stuttgart Üniversitesi ve Arena2036 tarafından kurulmuştur. O zamandan beri 9 yeni girişim başlattı ve hareketliliğin inovasyonu ve geleceği ile ilgili çeşitli projeler üzerinde çalıştı. Startup Autobahn, projelerini önümüzdeki 2018 Temmuz ayında düzenlenecek olan Expo Day’de sergilemeyi planlıyor.

Kısa bir süre önce Autobahn, akıllı hareketlilik için bir inovasyon platformunda çalışmak üzere IOTA, Porsche ve diğer teknoloji şirketlerini de ekledi. Şubat ayında Porsche otomobil endüstrisinde blockchain teknolojisinin uygulamasını test ediyordu. Blockchain teknolojisi güvenli bir ağ sunar ve araç yetkilerini artırır.

IOTA,  (Nesnelerin İnterneti) temelli teknolojiler arasında güvenli ödeme ve iletişim sağlayan açık kaynaklı dağıtılmış bir defteri çalıştıran yenilikçi bir şirkettir. IOTA, blok zincirinin yerine DAG’yi kullanarak, onu üstel olarak bilinen bir yöntem olarak bilinir. IOTA, veri veya işlem boyutuna bakılmaksızın ücretsiz işlemler sunar.

IOTA’nın jetonu MIOTA, coinmarketcap’ta 9. sırada yer alıyor. IOTA [MIOTA] 6,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olup, 113 milyon $ ‘lık bir dolaşım tedarik hacmine sahiptir.

3 Mayıs  MIOTA son dört ayda en yüksek  değeri olan 2,65 dolara ulaştı. Para birimi için piyasa değeri o dönemde 7,3 milyar dolara ulaştı.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap