1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İspanyol Bankası Genel Kurul Oylamasında Blokzincir Kullandı

İspanyol Bankası Genel Kurul Oylamasında Blokzincir Kullandı

featured

Blokzincir teknolojisi birçok farklı alanda uygulanabilir. Bu alanlardan en önemlisi de oylama sistemi. Oylama sistemi dağıtılmış defter teknolojisi kullanıldığında daha güvenli hale getirilebilir.

 

İspanyol merkezli Santander Bank bu teknolojiyi geçen aylarda gerçekleşen yıllık genel kurulda kullandı. Yatırımcılar, mart ayında genel toplantıda blokzincir teknolojisini kullanarak oy kullanabildiler.

 

Broadrige ile ortak yürütülülen proje ile ilgili Broadrige Uluslararası Yatırımcı İletişimi Çözümleri Başkanı Patricia Rosch şunları söyledi:

 

Blokzincir tabanlı oylama çözümümüzün bir sonraki aşaması ile birlikte ikinci bir denemenin başarılı bir şekilde tamamlanması, müşterilerinizin günümüzün zorluklarının önüne geçmesine yardımcı olmak için vekalet sisteminin yeniden tasarlanması ve geliştirilmesinde yenilikçi teknoloji çözümlerini geliştirme konusundaki kararlılığını ortaya koymaktadır.

 

Bu, şirketin blokzincir teknolojisiyle ilk tanışması değil. Santander ve Broadridge bir yıl önce JP Morgan ve Northern Trust’ın da dahil olduğu blokzincir ortamında kapalı bir konsept anlaşması yaptılar. O zamandan beri, Broadridge Quorum blokzincirinde inşa edilmiş bir ağ ile çalışıyor ve yenilikler yapıyor.

 

Santander bankasında hissedar ve Yatırımcı İlişkileri Genel Müdürü Sergio Gámez şunları söyledi:

 

Yıllık genel kurul, şirketin en önemli kurumsal yönetim toplantılarından biridir. Çok parçalı sermayeye sahip olan Santander için, yatırımcıların ve hissedarların katılımını sağlamak çok önemlidir ve bu yıl kurumsal oylama için blokzincir teknolojisinin kullanılması oylama ömrü boyunca şeffaflık ve çeviklik açısından büyük bir adım olmuştur.

 

Santander Bankası ayrıca kurumsal müşteriler için sundukları farklı ürün ve hizmetleri uygulamak için Ripple ile birlikte çalışmaktadır. Ana amaç, maliyetleri azaltmak, verimliliği artırmak ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmaktır.

 

Kaynak: https://usethebitcoin.com/spanish-bank-santander-implements-blockchain-voting-system-at-annual-meeting/

Yorum Yap

Yorum Yap