1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İşte 2017 Yılında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

İşte 2017 Yılında En Çok Kazandıran Kripto Paralar

featured
Crypto Finance Conference (CFC) analistleri tarafından paylaşılan verilere göre, yatırım getirileri (ROI) bazında 2017 yılında en çok kazandıran ilk on kripto para listesi hazırlandı. İlk on kripto para bir yılda ortalama yüzde 136,000 kazandırdı.

 

2017 yılında en az 1 milyon dolar kazanan kripto projelerinden IOTA (MIOTA), yatırımcılarına %614.934 oranında kazanç sağladı ve araştırmacıların sıralamasında en üst sıralarda yer aldı.

 

IOTA, Tangle sistemini kullanan Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı bir kripto platformudur. Protokol, “bloklar” veya madencilik kullanmaz, aynı zamanda ağ üzerinde farklı zincirlerde farklı işlem türlerinin çalıştığı topolojik olarak sıralı bir sistem olan yöneltilmiş bir asiklik grafik (DAG) üzerine inşa edilmesiyle diğer zincirlerden farklıdır. . CFC, projenin “2025 yılına kadar 75 milyar bağlı cihaza ulaşması bekleniyor” dedi.

 

İkincisi en çok kazandıran proje ise, kitle fonlaması, yönetişim, bulut hizmetleri ve dijital varlık borsalarına odaklanan blockchain destekli, merkezi olmayan bir ekosistem olan NXT. NXT tokene yatırım yapanlar ise bir yılda yüzde 500.000‘in üzerinde kazanç sağladılar.

 

Açık kaynak kodlu blockchain platformu Ethereum ise kendine üçüncü sırada yer buluyor. Vitalik Buterin’in kurduğu Ethereum (ETH), yatırımcılarına yüzde 141.000‘in üzerinde kazanç sağladı.

 

Sıralama ve getiri yüzdesi şu şekilde devam ediyor:

 

 

Kaynak: CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap