İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İsviçre Bankası Kripto Para Şirketlerine Ticari Hesap Vererek Bir İlke İmza Attı

İsviçre Bankası Kripto Para Şirketlerine Ticari Hesap Vererek Bir İlke İmza Attı

featured

Hypothekarbank Lenzburg, İsviçre’de blockchain ve kripto para şirketlerine ticari hesap sağlayan ilk banka oldu.

 

Falcon Private Bank geçtiğimiz yıldan beri kripto varlık yönetimi hizmetleri sunarken, Hypothekarbank Lenzburg CEO’su Marianne Wildi, ülkede blockchain ve kripto para şirketlerine ticari hesap açan ilk banka olduklarını doğruladı ve ekledi:

 

Kendini teknolojik olarak yenileyen ve fintech alanında işbirlikçi bir strateji izleyen bir banka olarak, İsviçre’deki genç kripto ve blockchain şirketleri ile birlikte çalışmak cesaret istyen bir iş

 

Wildi, “kripto şirketleri ve ICO’lar alanındaki para aklama sorununun” farkında olduğunu kaydetti ve bankanın, İsviçre’yi bilgilendirmenin yanı sıra, ilgili risk ve uyum konularını “çok hassas” olarak incelediklerini bildirdi.

 

Wildi , Hypothekarbank Lenzburg’un yeni müşterileri kabul etmede çok seçici olduğunu ve son zamanlarda kripto endüstrisinden sadece iki şirketi aldığını ve yeni bir müşteriyi kabul etmeden önce, bankanın titizlikle bir durum tespiti süreci gerçekleştirdiğini belirtti.

 

Zug İsviçre kantonu, kripto para birimi endüstrisi için küresel bir merkez haline geldi ve “kripto vadisi” olarak anılıyor. Ülkelerin uyguladıkları baskılar ve tehditler kripto şirketlerini başka ülkelerde faaliyetlerini sürdürmeye zorluyor.

 

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap