İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İzlanda’da Bitcoin Hırsızlığı ile Suçlanan Stefánsson Hapishaneden Kaçtı

İzlanda’da Bitcoin Hırsızlığı ile Suçlanan Stefánsson Hapishaneden Kaçtı

İzlanda'daki büyük bir Bitcoin maden hırsızlığıyla ilgili olarak bu yıl başlarında tutulduklanan şüpheliler dün gece Sogni hapishanesinden kaçtı polis İzlanda'nın İsveç'e Stockholm'den kaçtığını doğruladı.

featured

İzlanda’daki büyük bir Bitcoin maden hırsızlığıyla ilgili olarak bu yıl başlarında tutulduklanan şüpheliler dün gece Sogni hapishanesinden kaçtı polis İzlanda’nın İsveç’e Stockholm’den kaçtığını doğruladı. Kaçağın, Keflavik Uluslararası Havalimanı’na uçtuğunu ve kaçarken başka kişilerin pasaportu kullandığı bildirildi.

 

İzlanda polisi şu anda Stefánsson’u ele geçirmek için İsveç makamlarıyla koordineli çalışmaya başladı. Uluslararası tutuklama emri çıkarıldı.

 

Şüpheli olan Stefánsson, 2 Şubat’tan beri bir dizi hırsızlığa karıştığından şüphelenerek gözaltında tutuldu; buradaki 600 veri merkezi, 600 ekran kartı, 100 güç kaynağı, 100 anakart, 100 bellek diski ve 100 CPU işlemci veri merkezlerinden alındı. Güney Batı ve Kuzeybatı İzlanda’daki kripto-para birimi madenciliğinde. Hırsızlık 5 Aralık 2017 ile 16 Ocak 2018 arasında gerçekleşti.

 

Çalınan kalemlerin toplam değeri 200 milyon krónur veya 1.990.000 $ olarak tahmin ediliyor. İzlanda Dergisi olayı “İzlanda tarihinin en büyük ceza davalarından biri” olarak nitelendirdi.

 

Bu ayın başlarında, Hindistan’ın Gujarat şehrinde bulunan Ceza Soruşturma Dairesi, bir işyerinden 200 Bitcoin’i gasp ettikleri için 10 polis memuru hakkında soruşturmaya başlatıldı. Sailesh Bhatt, dövüldüğünü, kaçırıldığını ve Bitcoins’i eski iş ortağına göndermeye zorlandığı bir çiftliğe götürüldüğünü iddia ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap