İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya sessizce bir Blockchain toplantısına ev sahipliği yaptı

Japonya sessizce bir Blockchain toplantısına ev sahipliği yaptı

japonya blockchain

Ülkenin finans düzenleyicisi olan Japon Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), blok zincirleme teknolojisine ilişkin çok taraflı ortak araştırma projesinin bir parçası olarak bir dizi ülkeden düzenleyiciler ve merkez bankaları arasında kapalı kapılar için yuvarlak masa detaylarını açıkladı.

Bir dizi yabancı ve Japon akademik kurumunun yanı sıra bir dizi ulustan merkez bankaları ve mali düzenleyiciler, kamuya açık veya açık blok zincirleme teknolojisinin sunduğu fırsatlar ve riskler hakkındaki görüşlerini tartışmak üzere bir FSA’nın barındırdığı yuvarlak masa toplantısının bir parçasıydı. Özel toplantı, 8 Eylül Pazartesi günü bir FSA açıklamasının Pazartesi günü teyit edildi.

ÖSO şunları söyledi:

“Yuvarlak masa toplantısı özellikle blok taşıtın etrafındaki doğal teknik riskleri ve fırsatları vurgulamaktadır. Bu girişimin bir parçası olarak, JFSA şu anda, kamu-taşıt zincirinin ve ilgili güvenlik konularının savunmasızlık sorunları ve bunların teknik perspektiflerden etkileriyle ilgili bir çalışma yürütmektedir. ”

Yuvarlak masa toplantısına katılanlar arasında, Singapur, Kanada ve Japonya’dan merkez bankaları ve Avustralya’nın menkul kıymetler düzenleyicisinin yanı sıra Birleşik Krallık, Abu Dabi, Fransa ve Hong Kong’dan mali düzenleyiciler de vardı. Kripto merkezli MIT Media Lab, Tokyo Üniversitesi ve Keio Üniversitesi de akademisyen olarak katıldı.

Yuvarlak masa toplantısında ele alınan konular arasında “blok zincirleme potansiyeli, Blockchain inovasyonu ve sorumlu kullanıcı koruması” ve Blockchain testleri ve kullanım vakaları yer alıyor.

FSA, yuvarlak masa toplantısının, uluslar arası bir araştırma çabası olarak 2017’de başlatılan ve çok yönlü Ortak Araştırma projesi kapsamında blok zincir teknolojisine ilişkin kolektif görüşlerini paylaşmak olduğunu söyledi .

FSA, kapalı kapılar sırasında yapılan tartışmaların herhangi bir detayının sargı altında kalmasına rağmen, bazı ortak bakış açıları ve zorluklar tüm katılımcılar tarafından kararlaştırıldığı zaman halkla paylaşılabilir.

Japonya’nın perakende bankacılık piyasası ne olacağını hazırlanırken büyük tüketici uç uygulama “cryptocurrencies söylendi dünyanın en büyük merkez bankaları Ripple, tarafından desteklenen bir tüketici ödemeleri uygulama aracılığıyla blockchain teknoloji küresel mali istikrara tehlikeye atmadığını uluslararası Financial tarafından” Arjantin’de devam eden G20 zirvesi sırasında İstikrar Kurulu (FSB). Tarafından da teyit edildi.

Yorum Yap

Yorum Yap