1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya’da Kripto Borsaları Çoğalıyor. 6 Yeni Borsaya Daha İzin Çıktı

Japonya’da Kripto Borsaları Çoğalıyor. 6 Yeni Borsaya Daha İzin Çıktı

featured

Japonya, Tokyo Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören halka açık şirketlerin başlattığı 6 borsanın kripto para başvuruları da kabul edildi. Bu 6 planlı yeni borsa, ülkedeki kendi kripto borsalarını oluşturmak isteyenler listesine ekleniyor.

 

Sözü edilen 6 şirket, Money Forward, Drecom, Yamane Medical Corporation, Adways, Avex and Daiwa Securites Group.

 

Japonya’nın 6 ek şirketinin bu hamlesi gayet doğaldır. Ülke, dünyanın en büyük kripto ticaret hacmine sahip ülkelerinden biri olarak biliniyor. Mevcut tahminlere göre 3,5 milyon Japonya vatandaşı kripto para sahibi. 3,5 milyonun %80’i 20 ila 40 yaşları arasında.

 

Yukarıda belirtilenler de işin içine katıldığında, Japonya’da Bitcoin ticaret hacminin Mart 2014’te 22 Milyon Dolar’dan Mart 2017’de 97 Milyar Dolara yükselmesi bizlere çok şey anlatıyor. Bu ivmeli artışla önümüzdeki yıllarda Japonya’nın kripto paralarda önemli bir konuma sahip olacağını söylemek güç değil.

 

Bu rakamlar, FSA (Finansal Hizmetler Dairesi) aracılığıyla Japonya’nın ülkesinde kripto ticaret lisansları için başvuruda bulunan toplamda 100’e yakın firmanın ana nedeni olabilir.

 

Sonuç olarak, kripto paraların değer kaybettiği bu süreçte bile ilginin bu kadar yoğunlaşması, gelecekte bizi güzel günlerin beklediği anlamına geliyor olabilir.

 

Kaynak: ethereumworldnews

Yorum Yap

Yorum Yap