1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Japonya’nın en büyük bankası MUFG Blockchain dünyasını sarsacak projesini açıkladı

Japonya’nın en büyük bankası MUFG Blockchain dünyasını sarsacak projesini açıkladı

featured

­

Japonya’nın en büyük bankası MUFG, daha hızlı ve daha az maliyetli  ödemeler için bulut dağıtım devi Akamai ile birlikte geliştirilecek “hiper ölçekli” bir Blockchain ödeme ağı başlatmayı planladığını açıkladı.

Açıklamada, iki şirketin yeni blok zinciri teknolojisinde gerçek dünya koşullarında saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirilebileceğinin kanıtlandığı ifade edildi. Öte yandan açıklamaya göre, blok zinciri aynı zamanda bu işlemleri işlem başına iki saniyeden daha az bir sürede yapabiliyor. Ancak teknolojiyle ilgili geliştirmeler tamamlanmış değil. Saniyede 10 milyon  işlem yapabilmek için geliştirmeler  devam ediyor.

Bunlar, şu anda saniyede 7 işlem kapasitesine sahip Bitcoin ve saniyede 20 işlem kapasitesine sahip Ethereum gibi halka açık blok zincirlerine göre oldukça önemli iddialar. Dünyanın en büyük ödeme ağı olan Visa, saniyede 24 bin işlem gerçekleştirebileceğini belirtiyor.

Konuyla alakalı olarak Akamai’nin kurucu ortağı ve CEO’su Tom Leighton, “Bulut platformumuza dayanan bu yeni Blockchain tabanlı online ödeme sistemi, bugüne kadar Blockchain teknolojisinin daha fazla kullanılmasının önündeki engeller olan ölçeklenebilirlik, gecikme ve güvenlik ile ilgili endişeleri ele alacak şekilde tasarlanacak.” açıklamasını yaptı.

Yeni blok zincir teknolojisini 2020 yılınında Japonya’da başlatılması planlanıyor.

Kaynak: CCN.com

Yorum Yap

Yorum Yap